05/05/2024

Τρεις μεγάλες επιτυχίες για τον Α.Σ Νέας Ιωνίας Αττικής της Ζωής Κακαρέλη

Το τριήμερο 17 με 19 Νοεμβρίου διεξήχθη στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων το βαθμολογούμενο παγκόσμιο πρωτάθλημα G1 Greece Open με 900 συμμετοχές αθλητών από 32 χώρες. Αναλυτικά η ανακοίνωση του Α.Σ Νέας Ιωνίας Αττικής.

«Ο σύλλογος μας κατάφερε και κέρδισε δύο μετάλλια σε αυτό το δύσκολο πρωτάθλημα. Δύο μετάλλια σε πολύ δύσκολες κατηγορίες. Ασημένιο πήρε η Ελισάβετ Κουτρουμπή στην κατηγορία -44 κιλών νεανίδων και η Γεωργία Θεοδωρίδου στην κατηγορία -49 κιλών στην Γυναικών μετά από πολύ δύσκολους αγώνες.
Να σημειωθεί ότι η Ελισάβετ Κουτρουμπή με αυτή την διάκριση της πήρε τους απαιτούμενους βαθμούς που χρειαζόταν ώστε να εξασφαλίσει την θέση της στην Εθνική ομάδα το 2018. Η προπονήτρια τους Ζωή Κακαρέλη δηλώνει τρομερά ικανοποιημένη και περήφανη για τα αποτελέσματα των αθλητών της και που η ομάδα της δίνει δυναμικό παρών σε μεγάλες διοργανώσεις».