04/05/2024

Taekwondo Νικόμαχος Βόλου: Επιτυχίες στην Βουλγαρία

Ανακοίνωση εξέδωσε το Taekwondo Νικόμαχος Βόλου.

Αναλυτικά: «Σε διεθνές ανοιχτό πρωτάθλημα στην Σόφια Βουλγαρίας βρέθηκε ο βολιώτικος σύλλογος στις 28-29 Σεπτεμβρίου. Τα εν λόγο πρωταθλήματα είναι πρωταθλήματα προετοιμασίας και αγωνίζονται όσοι θέλουν δηλώνοντας απλά συμμετοχή. Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν 350 αθλητές από διάφορες Βαλκανικές χώρες και ο συναγωνισμός ήταν αρκετά δυνατός. Από τον Νικόμαχο Βόλου συμμετείχαν 10 αθλητές και τελικά κατάφεραν να κατακτήσουν 1 χρυσό, 1 ασημένιο και 3 χάλκινα μετάλλια.

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Κρητικού Ελένη στις κατηγορίες Κορασίδων, όπου αγωνίστηκε και έδειξε ότι αρχίζει να πιστεύει στον εαυτό της και ότι έχει δυνατότητες για περισσότερες διακρίσεις. Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Λιάκου Φωτεινή και χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν οι Φραδέλος Χρήστος, Σκεπετάρης Χρήστος και Ευσταθίου Ελένη, οι οποίοι αγωνίστηκαν καλά αλλά τακτικά λάθη δεν τους επέτρεψαν να προχωρήσουν στα επόμενα μετάλλια. Οι υπόλοιποι αθλητές Τόρης Ευάγγελος, Καζάκης Άγγελος, Καζάκης Αλεξανδρος, Ζηργάνου Ελένη αν και δεν κατάφεραν να διακριθούν αξίζουν θερμά συγχαρητήρια για την προσπάθεια τους.

Αναχώρησε επίσης στις 2 Οκτωβρίου η αθλήτρια του συλλόγου Ζαχαράκη Μαριτίνα με την Εθνική ομάδα για το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Έφηβων Νεανίδων που γίνεται στην Ισπανία από 4 έως 6 Οκτωβρίου. Ευχή όλων να κάνει καλά παιχνίδια και να διακριθεί.

Το Δ.Σ. εκφράζει την διαρκή στήριξη του στις προσπάθειες όλων στο σύλλογο και εύχεται επιτυχίες για την νέα αγωνιστική χρονιά. Οι εγγραφές στα προπονητήρια του συλλόγου συνεχίζονται κανονικά και υπάρχουν προσφορές για τα νέα μέλη και χαμηλές συνδρομές. Επίσης υπάρχει η δυνατότητα δωρεάν προπονήσεων γνωριμίας για όλους, και προσφέρεται δωρεάν η φόρμα προπόνησης.

Για περεταίρω πληροφορίες επί της Ελ. Βενιζέλου 112(Ιωλκού) στο 2421048482 και στη Φιλελλήνων 14 με 28ης Οκτωβρίου στο 2421038770 καθώς και όλη μέρα στα 6977432575,6946589895, 6977526421″.