28/04/2024

Aνακοίνωση του Fightclub Kakarelis

Ανακοίνωση εξέδωσε το Fightclub Kakarelis που τα πήγε καλά στο πρωτάθλημα Tae Kwon Do.

«Με 5 αθλητές κατέβηκε ο σύλλογος μας στο Δ.Π. πρωτάθλημα taekwondo και κατέκτησε 5 και την πρώτη θέση στην γενική κατάταξη των συλλόγων. 3 χρυσά και 2 χάλκινα. Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε στα – 33 κιλά κορασιδων η Τσιγκα Μαριτινα με εκπληκτική εμφάνιση και με ένα νοκ άουτ. Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια μας Καλτση Φαιη στα -47 κορασιδων με εντυπωσιακές εμφανίσεις. Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια μας Μπιτσικωκου Δήμητρα στα -51 κιλά κορασιδων κάνοντας εξαιρετικές εμφανίσεις και κερδίζοντας στον τελικό με μεγάλη ανατροπή την πρωταθλήτρια βόρειου Ελλάδος. Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής μας Μυργιαννης Γιάννης μετά από 3 αγώνες πραγματοποιοντας εξερετικες εμφανίσεις αν και στην πρώτη του συμμετοχή σε επίσημους αγώνες. Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια μας Κουτρομανου Ιωάννα βγάζοντας κι ένα νοκ άουτ. Συγχαρητήρια σε όλους τους πρωταθλητές του συλλόγου μας που μας κάνανε ακόμη μια φορά υπερήφανους. Συγχαρητήρια και στους προπονητές Ζωή Αλέκο και Νικο Κακαρελη που μέσα από την σωστή δουλειά καταφέρνουν να ανεβάσουν τον σύλλογο μας στην κορυφή σε ένα ακόμη πρωτάθλημα. ΑΣ Θησέας Αιτ / νιας. Ο σύλλογος των πρωταθλητών».