19/05/2024

5 μετάλλια για τον Α.Γ.Σ ΑΜΙΛΛΑ την 1η ημέρα Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Με 5 Πανελλήνια μετάλλια για τη MICHALAKOPOULOS team & τον ΑΓΣ ΑΜΙΛΛΑ ,έληξε η 1η ημέρα του Επίσημου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος TAE KWON DO ,Παιδων-Κορασίδων 2014.

Πιο συγκεκριμένα την 1η ημέρα οι αθλητές κι αθλήτριες διαγωνίστηκαν στο αγώνισμα των TUL όπου με 8 συμμετέχοντες αθλητές ο ΑΓΣ ΑΜΙΛΛΑ κατάφερε να κατακτήσει 5 πανελλήνια μετάλλια.

Πιο αναλυτικά:

Μεγάλη επιτυχία αποτελεί το χρυσό μετάλλιο,που κατέκτησε η αθλήτρια του ΑΓΣ ΑΜΙΛΛΑ ,Μοίρη Βασιλική και κατέκτησε και τον τίτλο της χρυσής  Πρωταθλήτριας Ελλάδος.Αξίζει να σημειωθεί ότι στον τελικό αγωνίστηκε με αντίπαλο την αθλήτρια του ΑΓΣ ΑΜΙΛΛΑ , Αρμακολα Ασπασία η οποία κατέκτησε τη 2η θέση αργυρό μετάλλιο  στην ίδια κατηγορία των TUL.Απο μόνο του αυτό το γεγονός αποτελεί τεράστια επιτυχία για τον ΑΓΣ ΑΜΙΛΛΑ ,αφού αποδεικνύει το πόσο σωστή δουλειά γίνεται καθημερινά.

Τη 2η θέση κατέκτησε ο πρωτοεμφανιζόμενος σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα ,Τσιρώνης Αθανάσιος,ο οποίος έφθασε στον τελικό κερδίζοντας άνετα τους αντιπάλους του.

Την 3η θέση κατέκτησε ο Κωστόπουλος Παναγιώτης ,στην κατηγορία των μαύρων ζωνών 1 DAN,πραγματοποιώντας πολλή καλή εμφάνιση μέχρι και τον ημιτελικό.

Η Ζαφείρη Αικατερίνη κατέκτησε επίσης την 3η θέση,στην κατηγορία της στα TUL καταφέρνοντας να ανεβεί για ακόμη μια φορά στο βάθρο.