19/05/2024

4 μετάλλια για τον Α.Γ.Σ ΑΜΙΛΛΑ την 2η ημέρα Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Κατά την δεύτερη ημέρα Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ακόμη 2 χρυσά μετάλλια και 2 Χάλκινα,για τη MICHALAKOPOULOS team & τον ΑΓΣ ΑΜΙΛΛΑ ,ήρθαν να προστεθούν στη «συλλογή»μεταλλίων της 1ης ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος TAE KWON DO

Πιο συγκεκριμένα ο αθλητής του ΑΓΣ ΑΜΙΛΛΑ,Ζαχος Ηλιας, στέφθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος, κατακτώντας το Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία του.

Σε μια κατηγορία «γεμάτη» από αθλητές από όλη την Ελλάδα κατάφερε να κερδίσει με άνεση όσους βρέθηκαν στο δρόμο του.Αξίζει να σημειωθεί ότι ακόμη και ο τελικός έληξε με εγκατάλειψη του αντιπάλου πριν την ολοκλήρωση του.

Δεύτερο χρυσό μετάλλιο,κατέκτησε ο Κιρμιτζίδης Γεώργιος ο οποίος στέφθηκε και αυτός πρωταθλητής Ελλάδος

Ο Ευθυμίου Γεώργιος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο αν και αγωνιζόταν πρώτη φορά στο Πανελλήνιο.

Επίσης η Αρμακολα Αλεξανδρα,κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο η οποία αγωνιζόταν επίσης για πρώτη φορά και αυτή στο πανελλήνιο

Έτσι η μέχρι στιγμής συγκομιδή μεταλλίων (1ης & 2ης ημέρας), της MICHALAKOPOULOS team και του ΑΓΣ ΑΜΙΛΛΑ ανέρχεται στα  9 μετάλλιοα:3 χρυσά,2αργυρά και 4 χάλκινα