08/05/2024

Το Taekwondo «ΖΗΚΟΣ» Ιωαννίνων στην Πολωνία

Στο διεθνές πρωτάθλημα G1 (βαθμολογούμενο για την Ολυμπιάδα του 2016) στη Πολωνία και συγκεκριμένα στην Βαρσοβία πραγματοποιήθηκε το POLISH OPEN G1 TOURNAMENT με συμμετοχή περίπου 1500 αθλητών-τριων από πολλές χώρες και συμμετοχή αρκετών εθνικών ομάδων!

Ο Γιαννιώτικος σύλλογος συμμετείχε με τον αθλητή Σινδρο Δημοσθένη όπου κέρδισε τον πρώτο αγώνα και στον επόμενο στάθηκε άτυχος χάνοντας στον «χρυσό πόντο» σε έναν συναρπαστικό match, όπου ο αθλητής που ηττήθηκε o Γιαννιώτης πρωταθλητής κατέκτησε και το χρυσό της κατηγορίας!

Ταυτόχρονα ο σύλλογος συμμετείχε στο μεγαλύτερο και δυνατότερο Camp της Ελλάδος όπου έλαβε χώρα στα Τρίκαλα με συμμετοχή 500 αθλητών από 10 χώρες.Ο σύλλογος ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΖΗΚΟΣ έλαβε μέρος με αρκετούς μικρούς και μεγάλους αθλητές αποκομίζοντας φοβερές εμπειρίες.