05/05/2024

Δύναμη πυρός η Kakarelis team

Σε υψηλές πτήσεις ξανά η Kakarelis team που εξέδωσε ανακοίνωση για την θετική παρουσία της στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Tae Kwon Do.

«Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποιησαν οι αθλητές του ΑΣ Θησέας Αιτ / νιας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών γυναικών taekwondo όπου κατέκτησαν 2 μετάλλια. Με 2 μετάλλια τελείωσε το πανελλήνιο πρωτάθλημα. Η Μπλατζουκα Φαιη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα – 49 κιλά μετά από 3 αγώνες χάνοντας από μια πολύ καλή αθλήτρια με ισοπαλία στα χαρτάκια. Ο Μανωλοπουλος Δημήτρης μετά από 3 αγώνες με πολύ καλές εμφανίσεις έχασε στον ημιτελικό αγώνα με μισό πόντο ενώ δεν δόθηκε ποινή στον αντίπαλο του που θα άλλαζε το αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια στους αθλητές μας και τον προπονητη Κακαρελη Νικο για τις σπουδαίες εμφανίσεις που πραγματοποιησαν.4η θέση κατέκτησε η Γιαμαλακη Ελένη, Καλλιφωνης Χριστοφορος και Σέργιος Ντωνη».