03/05/2024

23 μετάλλια για τον Α.Γ.Σ Άμιλλα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

Πολύ καλή ήταν η εμφάνιση του Α.Γ.Σ Άμιλλα στου πανελλήνιο πρωτάθλημα Kickboxing κατακτώντας 23 μετάλλια.Διαβάστε παρακάτω την σχετική ανακοίνωση του συλλόγου:

Σαρωτική ήταν η εμφάνιση του Α.Γ.Σ. ΑΜΙΛΛΑ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα KICK BOXING 2013 που διεξήχθη στις 14-15/12/2013 στο κλειστό στάδιο Βαρέων Αθλημάτων Άνω Λιοσίων υπό την αιγίδα της μοναδική αναγνωρισμένης ομοσπονδίας για το σχετικό άθλημα από τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού και το Υπουργείο Παιδείας και Άθλησης,  Π.Ο.Κ. Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα KICK BOXING ο Α.Γ.Σ. ΑΜΙΛΛΑ κατέκτησε 23 Πανελλήνια Μετάλλια με 22 αθλητές(15 Χρυσά – 6 Αργυρά – 2 Χάλκινα)…

Στο Πρωτάθλημα αυτό συμμετείχαν 1822 αθλητές από όλη την Ελλάδα και 225 σωματεία συνολικά. Ένα από τα πολυπληθέστερα Παναελλήνια Πρωταθλήματα των τελευταίων ετών. Ο Α.Γ.Σ. ΑΜΙΛΛΑ συμμετείχε με 22 αθλητές-τριες πετυχαίνοντας να κατακτήσει 23 Πανελλήνια Μετάλλια.

Σε 4 κατηγορίες οι τελικοί διεξήχθησαν μεταξύ δυο αθλητών του Α.Γ.Σ. ΑΜΙΛΛΑ αφού πρώτα είχαν κερδίσει όλους τους αντιπάλους που βρέθηκαν στο δρόμο τους από άλλα σωματεία. Έτσι σε 4 κατηγορίες στο βάθρο βρέθηκαν και ο 1ος και 2ος νικητής του Πανελλήνιου Πρωτθλήματος να είναι δικός μας και σε 2 κατηγορίες αθλητές του συλλόγου μας κατέκτησαν και την 1η και την 2η και την 3η θέση στην ίδια κατηγορία.