14/05/2024

Γ.Σ «Ηρακλής»: Με πέντε μετάλλια από το Πανελλήνιο

Εξαιρετικές επιδόσεις για τους μαχητές του «Ηρακλή Αγρινίου» στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της ΠΟΚ.

Αναλυτικά η ανακοίνωση: «Στο Πανελλήνιο kickboxing Παίδων/Εφήβων που έγινε 20/21/22 Οκτωβρίου ο Ηρακλής κατέκτησε πέντε μετάλλια, ένα χρυσό, τρία ασημένια και ένα χάλκινο.

Ο σύλλογος από το Αγρίνιο συμμετέχει στα πρωταθλήματα της ΠΟΚ από τον πρώτο χρόνο ίδρυσης της το 2005 κι είναι ένας από τους πιο παλιούς συλλόγους της Ομοσπονδίας.

Έξι αθλητές εκπροσώπησαν τον Ηρακλή Αγρινίου και όλοι αγωνίστηκαν με όρους low kick και οι πέντε ανέβηκαν στο βάθρο.

Χρυσό στα -67 για τον Καρτάση Γιώργο. Ασημένια μετάλλια έφεραν στην ομάδα οι Κεσίδης Γιώργος (-69), Λιόκαυτος Κωνσνταντίνος (-63), Χαραλάμπους Σπύρος (-57). Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε στα -57 ο Αλέξανδρος Σουλιώτης. Την 4η θέση στα -57 πήρε ο Γιάννης Παναγιωτίδης. Ο προπονητής του Ηρακλή Αγρινίου, Γιώργος Καψιμάλης είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από τις εμφανίσεις, καθώς όλοι οι νεαροί αθλητές συμμετείχαν για πρώτη φορά στο Πανελλήνιο και τα πήγαν πάρα πολύ καλά. Συγχαρητήρια σε όλους.»