18/05/2024

Ένα χρυσό και ένα ασημένιο για τον Kickboxing Panos

Με επιτυχίες επέστρεψε ο Α.Σ Kickboxing Panos στην Άρτα από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Kickboxing που διοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Μαχητικών Αθλημάτων (ΕΟΜΑ) που διεξήχθη στο Κιλκίς στις 7-8 Δεκεμβρίου 2013.

Η συμμετοχή των αθλητών ήταν πολύ μεγάλη από ηλικίες 7-35 χρονών με τους μικρούς να δίνουν τον αέρα της αισιοδοξίας για το μέλλον και την ανάπτυξη του αθλήματος.Το πολύ καλό αγωνιστικό επίπεδο των αθλητών και οι καλές εμφανίσεις των νέων αθλητών προσέφεραν πλούσιο θέαμα στους θεατές που είχαν κατακλείσει το κλειστό γυμναστήριο του Ατέρμωνα στο Κικλίς και έδειξαν με αυτόν τον τρόπο την καλή δουλειά που γίνεται στους συλλόγους.

1470526_10202587876435497_1908832786_n

Ο Αρτινός Σύλλογος έλαβε μέρος με δυο αθλητές,την αθλήτρια Μπουζάνη Αθηνά που κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία νεανίδων και τον αθλητή Βαββά Ορέστη που κατέκτησε την δεύτερη θέση στην κατηγορία παμπαίδων.

Οι προπονητές του συλλόγου θέλουν να το τονίσουν ότι έχει γίνει πολύ καλή προετοιμασία εδώ και πολύ καιρό για αυτό το πανελλήνιο πρωτάθλημα και είναι ικανοποιημένοι από τις επιδόσεις των αθλητών και τους εύχονται συγχαρητήρια και πάντα επιτυχίες