02/05/2024

Εμμανουήλ Φωτιάδης: Χρυσός στο Παγκόσμιο Κύπελλο Πυγμαχίας

Χρυσός και ο Φωτιάδης στο Παγκόσμιο Κύπελλο

Με τέσσερις νίκες αναδείχτηκε χρυσός πρωταθλητής στο Παγκόσμιο Κύπελλο Πυγμαχίας ο Εμμανουήλ Φωτιάδης. Αναλυτικά όσα αναφέρει ο Μέγας Αλέξανδρος Μαγούλας από τον οποίο προέρχεται ο πρωταθλητής.

«Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής μας Φωτιάδης Εμμανουήλ στο Παγκόσμιο Κύπελλο Πυγμαχίας, με εκπληκτική εμφάνιση.

Εξαιρετικός για ακόμη μια φορά ο Φωτιάδης Μανώλης στη τελικό των 63.5 κιλών με αντίπαλο τον Κουβανό Yoelvis Elyan όπου επικράτησε και στους τρεις γύρους και κατέκτησε επάξια το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Επίσης στο τουρνουά έλαβε μέρος και ο αθλητής μας, Σούρδης Άγγελος όπου και αυτός με τη σειρά του έκανε καταπληκτικές εμφανίσεις (1 νίκη και 1 ήττα) και κατέκτησε την 8η θέση. Πολλά στους συγχαρητήρια στους αθλητές μας».