19/04/2024

Fight Club Patras: Πρωταθλητής ο Φλουσκούνης, μετάλλιο η Λεβαντή

Πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ο Φλουσκούνης Χαράλαμπος.

Ανακοίνωση εξέδωσε το Fight Club Patras αναφορικά με τις πρόσφατες επιτυχίες του συλλόγου.

Αναλυτικά: «Χρυσό μετάλλιο και πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ο Φλουσκούνης Χαράλαμπος στα -74kg μετά από μια καταπληκτική εμφάνιση σε όλους τους αγώνες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Νέων Γυναικών που έλαβε χώρα την Δεύτερα 13 Ιούνιου στο Στάδιο Κανηθου στην Χαλκίδα. Η διάκριση αυτή, του δίνει το εισιτήριο ως μέλος της Εθνικής ομάδας στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U21 που θα διεξαχθεί στην Αλβανία τον Οκτώβριο.

Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια του συλλόγου μας Λεβαντή Νεφέλη στα -73kg πραγματοποιώντας πολύ καλές εμφανίσεις. 5η  θέση κατέκτησε ο Μαραντίδης Χρήστος στην κατηγορία -80 kg χάνοντας το χάλκινο μετάλλιο στην εκπνοή του τρίτου γύρου.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους του αθλητές αλλα και στον προπονητή που συνόδευε τους αθλητές, Κωτσόπουλο Μιχάλη για τις προσπάθειες και τις διακρίσεις που κατέκτησαν, μας κάνατε υπερήφανους.

Επόμενος στόχος το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων Νεανίδων τον Ιούλιο«.