04/05/2024

Fight Club Πάτρας: Χάλκινη η Λεβαντή

Απολογισμός από τους αγώνες

Την 3η θέση και το χάλκινο  μετάλλιο κατέκτησε η Λεβαντή Νεφέλη στα -73 kg στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών που έλαβε χώρα στις 20 Απριλίου  στην Θεσσαλονίκη.Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η αθλήτρια μας έχασε στον ημιτελικό  στις επαφές στον δεύτερο γύρο, να σημειωθεί ότι φέτος λόγω πανελληνίων εξετάσεων δεν έκανε την ανάλογη προετοιμασία.

Ο Φλουσκούνης Χαράλαμπος στην κατηγορία των -68 kg πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση σήμερα χάνοντας και αυτός τελευταία στιγμή στο πόντο. Και οι δυο αθλητές έχασαν από τους αθλητές που κατέκτησαν τις αντίστοιχες κατηγορίες.Τίποτα δεν είναι τυχαίο, η υπομονή, η συνέπεια και η προσπάθεια, ανταμείβονται αν όχι σήμερα σίγουρα στο προσεχές μέλλον.

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας, αλλά και σε όλους τους πατρινούς αθλητές-τριες που κατάφεραν να διακριθούν σε ένα τόσο δυνατό και σημαντικό πρωτάθλημα».