28/04/2024

Α.Σ Θησέας Αιτ/Νιας: Επιτυχίες στο Βαλκανικό πρωτάθλημα

Tα πάει περίφημα ο σύλλογος

Ο  Α.Σ Θησέας Αιτ/Νιας συμμετείχε στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Taekwondo με 6 αθλητές κατακτώντας 3 μετάλλια 1 χρυσό – 1 ασημένιο- 1 χάλκινο και τρεις 5ες θέσεις φέρνοντας τον σύλλογο στην 6 θεση της γενικής κατάταξης στις ηλικίες κάτω των 12 ετών ανάμεσα σε 49 συλλόγους. Αναλυτικά:

«Στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα συμμετείχαν κορυφαίοι αθλητές όπως Ολυμπιονίκες και πολλοί πρωταθλητές Ευρώπης δείχνοντας το υψηλό επίπεδο αθλητών που συμμετέχει.

Τα μετάλλια κατέκτησαν οι Κακαρελη Σοφία – Κακαρελη Ιφιγένεια και Κουμουδη Ιφιγένεια συνεχίζοντας την παράδοση που έχουν οι προπονητές τους και γονείς τους Κακαρελης Νίκος και Κακαρελη Ζωή όπου έχουν αρκετά μετάλλια σε βαλκανικούς αγώνες.

Στον αγώνα μεταλλίου ηττήθηκαν παίζοντας εξαιρετικά οι αθλητές μας Βλαχου- Τριανταφυλλακη Αναστασία – Σταμάτης Χρηστος και Σταματη Μαρία. Όλοι οι αθλητές του συλλόγου αγωνίστηκαν κι έδειξαν πολύ βελτιωμένοι. Προπονητής της ομάδας ήταν ο Κακαρελης Νίκος όπου καθοδήγησε τους αθλητές και αρχηγός ομάδας η Κουμαση Κωνσταντινα».