20/04/2024

Kakarelis Team: Τρία μετάλλια στο Πανελλήνιο προκριματικό πρωτάθλημα Ταεκβοντο

Επιτυχίες στο Ταεκβοντο για την ομάδα του Κακαρέλη

Εξαιρετικές εμφανίσεις με τρία μετάλλια για τον ΑΣ Θησέας Αιτ/Νιας στο Πανελλήνιο Προκριματικό Πρωτάθλημα Ταεκβοντο . Aναλυτικά η ανακοίνωση:

«Έγινε στην Χαλκίδα το Πανελλήνιο προκριματικό πρωτάθλημα taekwondo U21 και Παίδων- Κορασιδων με την συμμετοχή οκτώ αθλητών από τον ΑΣ Θησέας Αιτ/Νιας Με προπονητή τον Κακαρελη Νίκο.

Η πλειοψηφία των αθλητών ήταν καινούργιοι και συμμετείχαν για πρώτη φορά σε μεγάλη διοργάνωση. Οι εμφανίσεις των αθλητών ήταν εξαιρετικές απέναντι σε πιο έμπειρους αθλητές και κατάφεραν να πάρουν δύο ασημένια, ένα χάλκινο και δύο πέμπτες θέσεις.

Εντυπωσιακή εμφάνιση από την πρωταθλήτρια Μπιτσικώκου Δήμητρα η οποία έχασε 17 κιλά και αγωνίστηκε στην ολυμπιακή κατηγορία των 49 κιλών Γυναικών και μετά από πέντε δύσκολους αγώνες με αθλήτριες την εθνικής ομαδας κατάφερε να πάρει το ασημένιο μετάλλιο και την πρόκριση για το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα τον Αύγουστο στο Ταλίν.

Η Δήμητρα έχασε στον τελικό στις λεπτομέρειες και έδειξε ότι η κατηγορία είναι η ιδανική για μεγάλες διακρίσεις στο μέλλον. Η Μπιτσικώκου θα είναι για 4η συνεχόμενη χρονιά στην εθνική ομάδα.

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια Καρελου Δήμητρα στην κατηγορία των -59 κιλών Κορασιδων όπου μετά από τρεις αγώνες κατάφερε να πάρει μια μεγάλη διάκριση αφού ήταν η πρώτη της συμμετοχή σε πανελλήνιο πρωτάθλημα παίζοντας εξαιρετικούς αγώνες.

Το χάλκινο κατέκτησε μια καινούρια αθλήτρια σαπούνι τον αθλητικό σύλλογο Θησέας Πρέβεζας παράρτημα του ΑΣ Θησέα Αιτ/Νιας η Καμπέρη Παναγιώτα μετά από δύο αγώνες και πολύ καλές εμφανίσεις στην κατηγορία των-67 κιλών Γυναικών.

Δύο πέμπτες θέσεις με εξαιρετικές εμφανίσεις κέρδισαν οι αθλήτριες Καμπέρη Ελένη και Βλαχου Αναστασία στις κατηγορίες-67 κιλών Γυναικών και +59 κιλών Κορασιδων.

Δεν κατάφεραν παρόλο τις πολύ καλές εμφανίσεις να μπουν στα μετάλλια οι αθλητές Μπετσικας Μιχάλης – Βασιλείου Μαργαρίτα και Γεωργιτση Σπυριδούλα αφού χάσανε στις λεπτομέρειες από αθλητές που κέρδισαν μετάλλια στις κατηγορίες τους.

Το ΔΣ του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές αλλά και τον προπονητή Κακαρελη Νίκο για τις μεγάλες διακρίσεις που φέρανε στην πόλη μας και εύχεται καλή επιτυχία στην Μπιτσικώκου στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων Γυναικών.»