28/03/2024

Koukouletsos Team:Αγωνιστικές εμπειρίες & προπονήσεις Ταεκβοντό στην Κύπρο

Δελτίο Τύπου

Από την Κύπρο ξεκίνησε το πρώτο στάδιο προετοιμασίας 2015 -2016 του διακεκριμένου Καρδιτσιώτη αθλητή του Ταεκβοντό  Σταύρου Κουκουλέτσου όπου προπονήθηκε με διακριμένους αθλητές της Κύπρου  .

Με επιτυχία ξεκίνησαν οι πρώτες προπονήσεις στην πανέμορφη Κύπρο και συγκεκριμένα από την πόλη της Λεμεσού συναντώντας σπουδαίους και κορυφαίους αθλητές όπως τον γίγαντα και  παγκόσμιο πρωταθλητή του 2011 στην Κορέα Στυλιανού Ανδρέα  τους πρωταθλητές Κύπρου  Φυλακουριά Μάριο που κατέκτησε στο ομαδικό το Χάλκινο μετάλλιο στην πανεπιστημιάδα που έγινε στην Σεούλ πριν μια εβδομάδα & Κυριακού Γεώργιο που πήρε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των εφήβων στο πανγκύπριο πρωτάθλημα των εφήβων στις προπονήσεις συμμετείχαν και άλλοι  αθλητές συλλόγων  .

Στην Λευκωσία ήτανε μια ξεχωριστή συνάντηση και προπόνηση με την παγκόσμια πρωταθλήτρια Κυριακή Κουτούκη που προπονήθηκε και προετοιμάστηκε για την πανεπιστημιάδα της Σεούλ όπου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία της.Ο προπονητής Νίκου Νικολάου ευχαρίστησε τους αθλητές Κουκουλέτσο Σταύρο & Κων/νο και τον προπονητή τους  για την ξεχωριστή αγωνιστική εμπειρία.

Από κοντά παρακολουθήσαμε και το πανγκύπριο πρωτάθλημα Ταεκβοντό Εφήβων –Νεανίδων που διεξήχθη στην  πόλη της Λευκωσίας και έγινε με μεγάλη επιτυχία.

Ο  προπονητής του Ταεκβοντό κ. Κουκουλέτσος Βάϊος μαζί με τους γιούς  του και αθλητές του Κουκουλέτσος Κων/νο & Σταύρο  ευχαρίστησαν όλους τους διακεκριμένους αθλητές –τριες και τους συναδέλφους και  φίλους προπονητές της Κύπρου Πανίκο Λοϊζο , Νικολάου Νίκο ,Χρήστο Ζυμπουλάκη ,Ανδρέα Στυλιανού ,Χαράλαμπο Χαραλάμπου , Χατζηκωστή Πέτρο & Πυλαβάκη Ανδρέα για την δεκαήμερη αγωνιστική εμπειρία και την ζεστή φιλοξενία στην πανέμορφη Κύπρου .