29/03/2024

Fight Club Patras: Έκαναν επιτυχίες στην έδρα τους

Ανακοίνωση εξέδωσε το Fight Club Patras αναφορικά με τις επιτυχίες που σημείωσε ο σύλλογος σε πρόσφατη αγωνιστική δραστηριότητα.

Αναλυτικά: «Ένα από τα πιο σημαντικά Πρωταθλήματα Ταεκβοντο πραγματοποιήθηκαν στην Πάτρα το τριήμερο που πέρασε 9-11 Μάρτιου στο στάδιο Δ.Τόφαλος. Πλήθος αθλητών έλαβαν μέρος σε όλες τις κατηγορίες και το θέαμα ήταν μοναδικό.

Ο σύλλογος μας εκτός του ότι ήταν ένας από τους διοργανωτές αυτής της μεγάλης γιορτής του αθλήματος, έλαβε μέρος στους αγώνες κερδίζοντας το Χάλκινο μετάλλιο με το αθλητή Φλουσκούνη Χαράλαμπο -59 κιλά Εφήβων, στην πρώτη του εμφάνιση στην συγκεκριμένη κατηγορία παίζοντας εξαιρετικά, έχασε στον πέμπτο αγώνα στα ημιτελικά στον χρυσό πόντο.

Στην πέμπτη θέση κατάφεραν να φτάσουν οι Δημόπουλος Χρήστος -51 κιλά Εφήβων, φτάνοντας στον 3 αγώνα για τα μετάλλια χάνοντας για μια επαφή, Κρεμμύδα Μαρία -63 κιλά Νεανίδων η οποία έχασε στον τρίτο αγώνα στον πόντο στην εκπνοή του τρίτου γύρου, και ο Καυκαλιάς Νικοβαλάντης  -78 κιλά Εφήβων, κάνοντας μια άρτια εμφάνιση. Αξίζει να αναφέρουμε πως όλη η ομάδα που έλαβε μέρος στους αγώνες είχε  μια καλή παρουσία κάνοντας αισθητή την συμμέτοχη της.

Επόμενος στόχος του συλλόγου είναι το G1 Belgian Open, στις 16-18 Μαρτίου.»