25/04/2024

Fight Club Kakarelis: Σταθερά στους κορυφαίους συλλόγους!

Ανακοίνωση εξέδωσε το Fight Club Kakarelis με αφορμή τη συμμετοχή του συλλόγου στο G1 της Αθήνας.

Αναλυτικά: «Σε άλλη μια μεγάλη διοργάνωση συμμετείχε ο Α.Σ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ. Οι αγώνες έγιναν στην Αθήνα με συμμετοχή 900 αθλητών από πολλές χώρες.

Το πρωτάθλημα ήταν βαθμολογούμενο από την παγκόσμια Ομοσπονδία και οι αθλητές παίρνουν βαθμούς για την Ολυμπιάδα του Τόκιο. Οι αθλητές του συλλόγου πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις υπό την καθοδήγηση του προπονητή Κακαρέλη Νίκου και κατάφεραν με 9 αθλητές να κατακτήσουν 5 μετάλλια: Ένα χρυσό, 2 ασημένια και 2 χάλκινα.

Ο ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ ήταν και ο μοναδικός σύλλογος που κατάφερε να διακριθεί σε άλλη μια μεγάλη διοργάνωση από το νομό.

Η σωστή δουλειά που γίνεται από τους προπονητές του συλλόγου Κακαρέλη Νίκο-Αλέξιο και Balazs Toht έχουν φέρει τον σύλλογο στους κορυφαίους της Ευρώπης . Οι αθλητές που διακρίθηκαν είναι: Τσίγκα Αρετή χρυσό μετάλλιο -29 κιλά κορασίδων, Καλλιφλωνης Χριστόφορος ασημένιο -87 κιλά ανδρών που στον τελικό δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού , ενώ στον ημιτελικό νίκησε τον πρωταθλητή με πανευρωπαϊκό μετάλλιο από την Κροατία.

Τσίγκα Μαριτινα ασημένιο μετάλλιο που στον τελικό ηττήθηκε λόγω τραυματισμού -41 κιλά κορασίδων, Μεσυνδιανού Ρέα χάλκινο μετάλλιο και στον τελικό ηττήθηκε από την αθλήτρια με πανευρωπαϊκό μετάλλιο από ποινή -49 κιλά νεανίδων.Στον αγώνα για τα μετάλλια κέρδισε την πρωταθλήτρια Ελλάδος.

Δημητρακόπουλος Θανάσης χάλκινο μετάλλιο στα +87 κιλά ανδρών και στον ημιτελικό δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού.

Το Δ.Σ συγχαίρει τους αθλητές αλλά και τους προπονητές για τις επιτυχίες τους όπως επίσης και τους γονείς για την εμπιστοσύνη τους όλα αυτά τα χρόνια. Εύχεται καλή επιτυχία το Σάββατο στους 7 αθλητές που θα αγωνιστούν στο πανελλήνιο υπό τις οδηγίες της Κακαρέλη Ζωής αλλά και στους 6 αθλητές που αγωνίζονται στο βαθμολογούμενο πρωτάθλημα G1 της παγκόσμιας Ομοσπονδίας που γίνεται στο Ισραήλ και προπονητής θα είναι ο Κακαρέλης Νίκος.»