19/04/2024

Χάλκινο μετάλλιο για Μπιτσικώκου στο G1 της Αυστρίας

Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια του Α.Σ Θησέα Αιτ/νιας στο G1 της Αυστρίας. Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Σε μια ακόμη μεγάλη διοργάνωση G1 συμμετείχε ο ΑΣ Θησέας Αιτ/νιας με την αθλήτρια Μπιτσικωκου Δημητρα στα – 63 κιλά νεανίδων ,όπου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο μετά από τρεις αγώνες.

Το πρωτάθλημα ήταν βαθμολογουμενο από την παγκόσμια ομοσπονδία taekwondo και συμμετείχαν 1100 αθλητές από όλο τον κόσμο. Η αθλήτρια με προπονητή τον Κακαρελη Νίκο κατέκτησε μετά από εξαιρετικές εμφανίσεις το χάλκινο μετάλλιο.

Στον ημιτελικό ηττήθηκε από μια εξαιρετική αθλήτρια . Η συνεργασία με τον προπονητή της ήταν εξαιρετική για μια ακόμη φορά αφού η Μπιτσικωκου τα τελευταία δύο χρόνια έχει κατακτήσει εκτός από το χρυσό ευρωπαϊκό μετάλλιο και άλλα εννέα μετάλλια σε βαθμολογουμενα G1 και G2 τουρνουά , δείχνοντας ότι είναι μια από τις κορυφαίες αθλήτριες της Ευρώπης στην κατηγορία της.

Το ΔΣ συγχαίρει την αθλήτρια Μπιτσικωκου Δημητρα αλλά και τον προπονητή της Κακαρελη Νίκο για την μεγάλη επιτυχία και τους εύχεται καλή επιτυχία στο πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα γίνει τον Οκτώβριο».