23/04/2024

Ταεκβοντο Αγρίνιο Ζαχαρόπουλος Team: Τρίτη θέση για Υφαντή

Δυναμική παρουσία στο G1 της Κύπρου από το Ταεκβοντο Αγρίνιο Ζαχαρόπουλος Team με επιτυχίες για τον σύλλογο. Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Το πρώτο μετάλλιο στο Cyprus G1 Tournament 1-3/2/2019 για τον Taekwondo Agrinio Zacharopoulos Team ήρθε από την αθλήτρια μας Υφαντή Χρυσάνθη στην κατηγορία -55 κιλά νεανίδων.

Η αθλήτρια μας κατέκτησε την τρίτη θέση στην πρώτη της συμμετοχή στην κατηγορία τον νεανίδων. Ένα μεγάλο μπράβο επίσης στους αθλητές μας Αλεξανδρόπουλο Θεόδωρο και Σάπιο Νικόλαο που επίσης συμμετείχαν για πρώτη φορά στης κατηγορίες εφήβων καθώς κατέκτησαν την πέμπτη θέση και ηττήθηκαν στον αγώνα διεκδίκησης μιας θέσης στον βάθρο.

Ο αθλητής μας Βερελης Σεραφείμ δεν κατάφερε να περάσει τον αγώνα για τα προημιτελικά καθώς ηττήθηκε στον χρυσό πόντο απο τον Κύπριο αθλητή. Επόμενη διοργάνωση για τους αθλητές μας σε τρεις εβδομάδες στην Θεσσαλονίκη στο European Clubs Championship».