26/09/2021

Πρεμιέρα με σπουδαίο θέαμα στο Πανελλήνιο TKD (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Πρεμιέρα με πολύ θέαμα και δυνατές μονομαχίες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ταε κβον ντό itf παίδων, κορασίδων, παμπαίδων, παγκορασίδων (496 αθλητές και αθλήτριες από 80 συλλόγους όλης της χώρας). Οι αγώνες γίνονται στο νέο κλειστό της ΧΑΝΘ στην Θεσσαλονίκη, με την συμμετοχή 496 μικρών αθλητών και αθλητριών, από 80 σωματεία απ’ όλη την Ελλάδα.

Η διοργάνωση ξεκίνησε με το αγώνισμα των Tul με όλες τις ηλικίες και θα συνεχισθεί με το αγώνισμα της μάχης για τις μικρές ηλικίες 11 και 12 χρονών και τα αντίστοιχα αγωνίσματα για τις μεγαλύτερες ηλικίες, 13 και 14 ετών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας των αγώνων Tul: 

Κορασίδες (γεν. 2000-2001)

4-3 CUP: 1) Αρμακόλα Ασπασία (Άμιλλα Ιλίου ΑΓΣ), 2) Μοίρη Βασιλική (Άμιλλα Ιλίου ΑΓΣ), 3ες) Τζιμάρη Βάγια (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), Τόλογλου Ελένη (Άτλας Θεσσαλονίκης ΑΣ)

2-1 CUP: 1) Κρυωνίδου Δήμητρα (Σέλευκος ΓΑΣ), 2) Σαπουνά Μαρία (Κρόνος Θεσσαλονίκης ΑΣ), 3) Ζαφείρη Αικατερίνη (Άμιλλα Ιλίου ΑΓΣ)

1 DAN: 1) Σωτηριάδου Νικολέττα (Chon Ji ΓΑΣ), 2) Μαρούλη Παρασκευή (Ζέας ΑΣ), 3ες) Μαζαράκη Δέσποινα (Χερσονήσου Ηρακλείου ΑΣ), 3) Μουρατίδου Ευμορφία-Ουρανία (Πολίχνης ΑΣ)

 

Παίδες (γεν. 2000-2001)

4-3 CUP: 1) Νιάνιος Δημήτριος (Άτλας Θεσσαλονίκης ΑΣ), 2) Καμάρης Γεώργιος (Chon Ji ΓΑΣ), 3οι) Πετρόπουλος Μιλτιάδης (Μ. Ζωνών Αλμωπίας ΑΣ), 3) Φαφαλάκης Ιωάννης (Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου)

2-1 CUP: 1) Ντάκουλας Γεώργιος (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), 2) Κύρκος Σπύρος (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), 3οι) Νατσόπουλος Νίκας (Chion Ji ΓΑΣ), Σιάρκος Χρήστος (Δήμου Ζήρου ΑΚ)

1 DAN: 1) Μαρίνης Στυλιανός (Νέας Σμύρνης ΑΣΦ), 2) Καρβούνης Παναγιώτης (Ζέας ΑΣ), 3οι) Κωστόπουλος Παναγιώτης (Άμιλλα Ιλίου ΑΓΣ), Τσιόκος Αλέξανδρος (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ)

 

Παγκορασίδες (γεν. 2002-2003)

4-3 CUP: 1) Μάνθου Ευδοκία (Ζωγράφου ΑΓΣ), 2) Αλεξίου Ασημίνα-Εφραιμία (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), 3ες) Μάνου Μάρθα (Ερμής Πάργας ΑΓΣ), Καρυοφυλλίδου Χριστίνα (Μακεδών Λαγυνών ΑΣ)

2-1 CUP: 1) Ρεπανά Παρασκευή (Επταπυργίου Αγ. Παύλου), 2) Κυριαζή Μυρτώ (Λάρισας ΓΣ), 3ες) Σιάρκου Όλγα (Δήμου Ζηρού ΑΚ), Παπαδοπούλου Αναστασία (Chon Ji ΓΑΣ)

1 DAN: 1) Μαρούλη Ελένη (Ζέας ΑΣ), 2) Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Λευκός Πύργος ΑΣ), 3ες) Τσάμη Δέσποινα (Λάρισας ΓΣ), Ζάχου Δήμητρα (Απόλλων Αλεξανδρουπόλεως ΑΣ)

 

Παμπαίδες (γεν. 2002-2003)

4-3 CUP: 1) Σκούλικας Παντελής (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), 2) Τσιρώνης Αθανάσιος (Άμιλλα Ιλίου ΑΓΣ), 3οι) Αψιλίδης Σπύρος (Πολίχνης ΑΣ), 3) Κατσαντώνης Γεράσιμος (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ)

2-1 CUP: 1) Δερβένης Παύλος (Πρωτέας Ιωαννίνων ΑΣ), 2) Μαλογιάννης Δημήτριος (Άτλας Θεσσαλονίκης), 3οι) Ανατόλι Ντένις (Χερσονήσου Ηρακλείου ΑΣ), 3) Γιαβάσης Παναγιώτης (Λευκός Πύργος ΑΣ)

1 DAN: 1) Κουτσομπίνας Κωνσταντίνος (Ζωγράφου ΑΓΣ), 2) Τούτσι Αριέλ (Χερσονήσου Ηρακλείου ΑΣ), 3οι) Φωτιάδης Γεώργιος (Πολίχνης ΑΣ), Χαρίτος Δημήτριος (Ζέας ΑΣ)

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ