25/04/2024

Με 7 αθλητές στο διεθνές πρωτάθλημα της Βουλγαρίας ο Α.Σ. Δίας Λάρισας

Με τη συμμετοχή 1300 αθλητών από 13 χώρες ολοκληρώθηκε το 8ο Διεθνές Ανοιχτό Πρωτάθλημα στη Σόφια της Βουλγαρίας, με τον Α.Σ. ΔΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ να συμμετέχει με 7 αθλητές κατακτώντας δυο χρυσά μετάλλια, δυο χάλκινα μετάλλια, δυο πέμπτες θέσεις και μια 9η θέση.

«Αναλυτικότερα, τα χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι Αρβυθάς Π. μετά από 5 πολύ δυνατούς αγώνες και Παπακυπριανού Ν. μετά από 3 αγώνες με πολύ δυνατές αντιπάλους. Τα χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν οι Κοντάκος Σπ. Που στον ημιτελικό αντιμετώπισε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο, ενώ ο Ταμανάκιας Α. ηττήθηκε στον ημιτελικό μετά από ένα οριακό παιχνίδι. Τις πέμπτες θέσεις κατέκτησαν οι Καλτέκη Φ. και Κουκουτιανός Στ. ενώ πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Κουκουτιανός Γ. Το Δ.Σ. του συλλόγου συγχαίρει όλους τους αθλητές για την μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν, στον προπονητή που στηρίζει κάθε τους προσπάθεια και στους γονείς όλων των αθλητών που υποστηρίζουν κάθε προσπάθεια».