29/03/2024

Επιτυχίες του Α.Σ Θησέας Αιτ/νιας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων Τaekwondo

Δείτε την επίσημη ανακοίνωση του Νίκου Κακαρέλη για τις επιτυχίες της ομάδας του στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Tae Kwon Do.

«Ο ΑΣ Θησέας Αιτ / νιας με προπονητή τον Κακαρελη Νικο συμμετείχε με 3 αθλητές και κατέκτησε 2 μετάλλια. Οι αθλητές του συλλόγου πραγματοποιησαν πολύ καλές εμφανίσεις κατακτώντας 1 αργυρό κι χάλκινο μετάλλιο. Επίσης η Γιαμαλακη Ελένη κατέκτησε την 5η θέση. Το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Μανωλοπουλος Δημήτρης στα – 87 κιλά κάνοντας εξαιρετικές εμφανίσεις κερδίζοντας 3 αγώνες. Στον τελικό έχασε το χρυσό μετά από ένα σημαντικό λάθος των διαιτητών. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Καλλιφωνης Χριστοφορος πρωταθλητής Ελλάδος εφήβων και μέλος της εθνικής ομάδας. Ο Καλλιφωνης μετά από 2 εντυπωσιακές νίκες έχασε στον ημιτελικό από έναν σπουδαίο και πιο έμπειρο αθλητή τον Τελικοστογλου Αποστόλη. Ο σύλλογος ήταν και ο μοναδικός που συμμετείχε από το νόμο της Αιτ / νιας μιας και είναι και ο κορυφαίος τα τελευταία 25 χρόνια στο χώρο των πολεμικών τεχνών. Η σπουδαία δουλειά που γίνεται από τους κορυφαίους δάσκαλους του νομού Κακαρελη Νικο – Αλέκο φέρνουν σημαντικές διακρίσεις σε κάθε πανελλήνιο πρωτάθλημα. Το ΔΣ συγχαίρει τους αθλητές του συλλόγου για τις επιτυχίες και εύχεται καλή επιτυχία στον Καλλιφωνη Χριστόφορο και Γιαμαλακη Νίκο που προετοιμαζονται με την εθνική ομάδα taekwondo για το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα στη Λετονία».