25/04/2024

Α.Σ Ευρυτανίας: Επιστροφή με μετάλλια από το G1 της Αθήνας

Ανακοίνωση εξέδωσε ο Α.Σ Ευρυτανίας σχετικά με τις επιτυχίες του στο G1 της Αθήνας.

Αναλυτικά η ανακοίνωση: «Αλλη μια φορά ο Α.Σ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ  στο βάθρο ενός μεγάλου παγκοσμίως βαθμολογούμενο G1 πρωταθλήματος TAE KWON-DO με τη συμμετοχή 1.000 αθλητών από 35 χώρες. Από τον σύλλογό μας συμμετείχαν πέντε αθλητές και καταφέραμε να κατακτήσουμε δυο μετάλλια και μια πέμπτη θέση.

Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν η Ζαρμακούπη Σεμέλη στα -46 κιλά κατηγορία junior και η Κονιαβίτη Μαρία στα -44 κιλα κατηγορία Cadets. Στην 5η θέση τερμάτισε η Βίγλη Λαμπριαννά στα -59 κιλα κατηγορία juniors, o Γραμματικάς Οδυσσέας νίκησε στον 1ο αγώνα, ενώ εχασε στον επόμενο απο τον πρωταθλητή Σκοπίων στα -63 κιλά κατηγορία juniors και τέλος η Αρωνιάδα Κων/να δεν καταφερε να περάσει τον 1ο αγώνα στα -51 κιλα Cadets.

Για άλλη μια φορά νιώθουμε υπερήφανοι  για τους αθλητές μας που πάντα εδώ και χρόνια καταφέρνουν να διακρίνονται και να πρωταγωνιστούν σε τέτοιες μεγάλες διοργανώσεις. Συνεχίζουμε ακόμα πιο δυναμικά!»