29/03/2024

Ασημένιο μετάλλιο για το Fight Club Patras στο Διεθνές τουρνουά G1

Δελτίο Τύπου

Επέστρεψε  η αποστολή του FIGHT CLUB από την Θεσσαλονίκη όπου συμμετείχε στο 5th  World International G1 Tournament, μια μεγάλη διοργάνωση με αθλητές από όλο τον κόσμο, φέρνοντας στην Πάτρα την πρώτη κιόλας ημέρα ένα  ασημένιο μετάλλιο από τον αθλητή Φλουσκούνη Χαράλαμπο ο οποίος έχασε στον τελικό και την πρώτη θέση με 1 – 0 χωρίς σκορ….αλλά από 2 μισές ποινές από τον Δανό πρωταθλητή στην κατηγορία των -37 κιλών. Την 5η θέση κατέκτησε η αθλήτρια Κρεμμύδα Μαρία στην κατηγορία των -59 κιλών.

Η Γεωργακοπούλου Αλέξια έχασε παίζοντας με την Νο 1 αθλήτρια στην παγκόσμια κατάταξη από την Κορέα Yong Yvette που αγωνίζεται με την ομάδα του Καναδά με σκορ 6 – 0. Τέλος ο Σταμίρης Κων/νος ηττήθηκε με σκορ 11 – 6 από τον Βούλγαρο αθλητή στην κατηγορία των εφήβων στα -63 κιλά. Πραγματοποίησαν όμως και οι δύο αθλητές πολύ καλή εμφάνιση. Τα καλύτερα έρχονται!!!