19/04/2024

Fight Club Ιεράπετρα: Κατέκτησαν μετάλλια στο Πανελλήνιο Muay Thai

Διαβάστε την ανακοίνωση του Fight Club Ιεράπετρας για τη συμμετοχή του στο πρωτάθλημα Muay Thai.

Αναλυτικά: «Μόνο επιτυχημένη μπορεί να θεωρηθεί η συμμετοχή της σχολής Fight Club Ιεράπετρα στο 1o πανελλήνιο πρωτάθλημα MUAY THAI 2018, που πραγματοποιήθηκε στο «Ολυμπιακό Κέντρο Πυγμαχίας – Γ. Στεφανόπουλος» στο Περιστέρι στις 15 και 16 Δεκεμβρίου.

Η σχολή  συμμετείχε με 5 αθλητές εκ των οποίων ήταν 3 αθλητές και μια αθλήτρια σε διάφορες κατηγορίες κιλών και έναν αθλητή σε αγώνες novice.

Οι αθλητές τις σχολής επέστρεψαν γεμάτοι νέες εμπειρίες και χαμόγελα αλλά και πολλά μετάλλια, πραγματοποιώντας πολύ καλές εμφανίσεις στην συγκεκριμένη διοργάνωση.

Πιο συγκεκριμένα ο αθλητής Κόλεβ Γιώργος στην κατηγορία των -86kg κατέκτησε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο όπως επίσης ασημένιο κατέκτησε και η αθλήτρια Πετράκη Χριστιάννα κατακτώντας επίσης την δεύτερη θέση στην κατηγορία των -48kg.

Ο αθλητής Τζανάκης Γιώργος και Γεωργαλάκης Ανδρέας επέστρεψαν με πρωτιές στην κατηγορία των +81kg και -81kg αντίστοιχα και φόρεσαν το χρυσό μετάλλιο.

Τέλος, ο αθλητής Ευθύμης Κατρινάκης έπαιξε 2 αγώνες novice στην κατηγορία των -71kg, δηλαδή χωρίς νικητή, με εξαιρετική εμφάνιση και σημαντική υπεροχή.

Ευχαριστούμε την ANEK LINES για την στήριξη της και να ευχηθούμε καλή συνέχεια σε όλους αθλητές μας.«