Η διοργάνωση που έρχεται για δεύτερη φορά στην Ελλάδα και διεξάγεται για όγδοη συνολικά φορά, αναμένεται να κρατήσει το μαχητικό κοινό, σε εγρήγορση με σπουδαίες μάχες, αυτό το Σάββατο στο Έναστρον (Πειραιώς 178 –Ταύρος).
Ξεχωρίζει η μάχη του Δημήτρη Χιώτη με τον Marley Zwanenberg ίσως τον πιο δυνατό αθλητή της κάρτας, ενώ ενδιαφέρον έχει και η τετράδα για την ζώνη WMC. Δείτε αναλυτικά τα ζευγάρια.
PART 2
1. MANOLIS KALLISTIS (Diamond Camp) vs PETROS ATHANASIOU (Kritikos Camp) K1 RULES 3X3min -61Kg
2. GIANNIS PAPADOPOULOS (Arena T.C) vs ERALDO HALILAJ (Diamond Camp) K1 RULES 3X3min -67Kg
3. DIMITRIS CHIOTIS (Nas Camp) vs MARLEY ZWANENBERG (Tieu Team UK) K1 RULES 5X3min -77Kg World KGP Title
MTGP 8 ATHENS OFFICIAL MUAY THAI FIGHTCARD
4. ALEXANDROS VASILEIADIS (Pliakos Camp) vs LOUIS MARKOULIAS (Tieu Team) MUAY THAI RULES 3X3min -72Kg
5. KOSTAS SARKIRIS (Nas Camp) vs ELIAS MELIKIDES (Lumpinee Gym Cyprus)
MUAY THAI RULES 5X3min -59Kg WMC Youth National Title
SEMI FINAL MTGP 4 MAN TOURNAMENT
6. SEMI FINAL (1) MTGP 4 MAN TOURNAMENT
MUAY THAI RULES 3X3min -67Kg
7. SEMI FINAL (2) MTGP 4 MAN TOURNAMENT
MUAY THAI RULES 3X3min -67Kg
8. KATIA TSOVGAN (Diamond Camp) vs KAT PATON (O’B Gym UK)
MUAY THAI RULES 5X2min -50Kg
9. ALEXANDROS ARVANITIS (Pliakos Camp) vs RYAN LI (UK Tieu Team)
MUAY THAI RULES 3X3min -80Kg
10. DIAKAM EMMANUEL (Savage Camp) vs ALEXANDROS MILOS (Rama Camp)
MUAY THAI RULES 3X3min -80Kg
11. FINAL WMC- SUPER4 MAN TOURNAMENT
WMC SUPER4 MAN TOURNAMENT FIGHTERS
NIKOS GRANTZIDIS (Diamond Camp)
GIORGOS MOUSTAKIS (X-Fight Nation/Nas Camp)
THANASIS KOUKOUFIKIS (Fight Lab)
ALEXANDROS MARAGKAKIS (Lions Camp)
MTGP NEW HEROS SUPERFIGHTS
1. VLACHAKIS GIANNIS (Lions camp) VS CHRISTOS KESIDIS (Liasis Team Cyprus)
Muay Thai 3×2 min -58kg
2. FLORIN BEGA (Five Star) VS VAGGELIS RIGAS (Cod s Camp)
Muay Thai 3×2 min -74kg
3. PANTELIS SAMPROVALAKIS(Diamond-Crete) VS EDDIE JOKA(Savage Camp)
Muay Thai 3×2 min -63,5kg
KGP2 NEW HEROS SUPERFIGHTS
4. MIKE DELIKOSTIOTIS (Arena.T.C.) VS GIANNIS TSOUKALAS (Fighters South)
K1 3X2min -67Kg
5. ADRIAN SOULI (A.S.Elefsinas) VS ADREAS ACHILEOS (Glory Gym)
K1 3X2min -65Kg
6. BERNADO SOPAJ (Leontes) VS ADREAS KOULALIS (Kritikos Camp)
K1 3X2 min -63,5Kg
7. ADREAS BIBAI (Diamond Camp) VS VASILIS PANOS (CFA)
K1 3X2 min -80Kg
8. MAVROMATIDIS ALEXANDROS (BF Academy) VS MARIOS TSELA (Glory Gym)
K1 3X3min -75Kg SUPER FIGHT
9. ILIAS MYRTINIS (Old School) VS KOSTANDINOS KOSTANTAKOPOULOS (CFA)
K1 3X3min -67Kg SUPER FIGHT
10. SOTIRIS TZIVELIS (Sofronas Team) VS GIORGOS VERONIS (EFL)
K1 3X3min -75Kg SUPER FIGHT
MTGP8 SUPER FIGHTS
11. ANTONY KOUDELSKI (Savage Camp) VS DIMOS ASIMAKOPOULOS(Gazis Team)
MUAY THAI 3X3min -67Kg SUPER FIGHT
12. SOFIA TESKOU (Diamond Camp) VS ELPIDA NASIOPOULOU (White Tiger)
MUAY THAI 5X2min -60Kg SUPER FIGHT
13. GIORGOS PAPOUTSAKIS (Rama Camp) VS IGLY NAKO (Nas Camp)
MUAY THAI 3X3min -60Kg SUPER FIGHT