26/04/2024

‘’Stuttgart Open’’ (by WKA) Kick Boxing Tournament 22-25/02/2013

Επιστροφή για τον Ταμπουρέα Κωνσταντίνο και την ομάδα του από τη Στουτγκάρδη της Γερμανίας, όπου αγωνίστηκαν στο ‘’Stuttgart Open’’ Kick Boxing Tournament  (by WKA) το χρονικό διάστημα από 22-25/02/2013. Οι αθλητές του Fightness Club πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις συλλέγοντας εμπειρίες και κύπελλα. Πιο συγκεκριμένα: ο Μανούσακας Στέλιος αγωνίστηκε στην κατηγορία (13-17 ετών) (beginners -65kg) όπου και αποκλείστηκε χάνοντας για ένα σημείο από τον αθλητή o οποίος κέρδισε την κατηγορία. Ο Μπίμπας Γιώργος αγωνίστηκε στην κατηγορία (10-13ετών)(beginners +50kg) καταλαμβάνοντας την 3η θέση, ενώ τέλος ο Σταυρόπουλος Παναγιώτης κατέκτησε τη 2η θέση στην κατηγορία (10-13 ετών) (intermediate -45kg).

Τέλος ο προπονητής της ομάδας Ταμπουρέας Κωνσταντίνος μετά από τέσσερις νικηφόρους αγώνες κατέλαβε τη 1η θέση στα (-75kg)(advanced level), παίζοντας εκπληκτικά και δείχνοντας ότι βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα ενόψει και των αγώνων διεκδίκησης της επαγγελματικής πανευρωπαϊκής ζώνης WKA στις 30/03/2013 στη διοργάνωση ‘’GODS OF WAR’’. Να σημειωθεί ότι ο Ταμπουρέας Κωνσταντίνος αναχωρεί την 01/03/2013 για να αγωνιστεί στο μεγαλύτερο διεθνές τουρνουά Kick Boxing παγκοσμίως το ‘’Irish Open’’ στην Ιρλανδία με πάνω από 3.000 αθλητές.