26/04/2024

GLORY Colllision: Ας δούμε ματσάρα Verhoeven VS Ghita!

Στο GLORY 17 του Λος Άντζελες ο Rico Verhoeven συναντήθηκε για δεύτερη φορά με τον θρύλου του ρουμάνικου kickboxing Daniel Ghita με φόντο την κατάκτηση του παγκόσμιου τίτλου.

Η πρώτη φορά που συναντήθηκαν τα δύο «θωρηκτά» έγινε στο Σικάγο όταν ο Ολλανδός σε τουρνουά νίκησε την ίδια βραδιά και τον Saki και τον Ghita.

Εν συνεχεία το GLORY συνέχισε να’χει τον Ρουμάνο στη νούμερο ένα θέση της κατηγορίας και ο Verhoeven ζήτησε από το promotion το title fight.

Όλα κανονίστηκαν και στις 21/6/2014 παίχτηκε η μεγάλη ρεβάνς με τους δύο kickboxer να παίζουν φοβερά. Νικητής ήταν ο Verhoeven που πήρε και τον παγκόσμιο τίτλο της κατηγορίας χάρη σε ομόφωνη απόφαση των κριτών.

Μπιτάκος – Ζαμπίδης προπονούνται δίπλα δίπλα (ΒΙΝΤΕΟ)

Από τότε ο Rico υπερασπίστηκε πέντε φορές τη ζώνη του και στις 10 Δεκεμβρίου θα χτυπηθεί στην Γερμανία με τον Badr Hari, αλλά δεν θα βάλει τη ζώνη στη… ρουλέτα μια και ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για superfight τριών γύρων.

Έλα να δούμε την τεράστια νίκη του Badr με ΚΟ επί του Schilt (BINTEO HD)