Best… nightmare

Best… nightmare

Γράφει ο Κίμωνας Οζζ.

Ο Μελέτης Κακουμπάβας ήταν το πρόσωπο της χθεσινής βραδιάς, χωρίς ωστόσο να υπολείπονται και οι άλλοι νικητές των αναμετρήσεων. Ο Nightmare πήρε την ρεβάνς με θεαματικό τρόπο από τον Νίκο Παπαδημητρίου.

Ο Θανάσης Καρούσος έκανε την έκπληξη κόντρα στον Σταύρο  Εξακουστίδη. Και λέμε έκπληξη διότι ο Nirvana μέχρι πρότινος ήταν κυρίαρχος της κατηγορίας, όμως ο Καρούσος μπορεί πλέον να περηφανεύεται πως το παρατεταμένο φορμάρισμα του, τον κατατάσσει στην κορυφή.

Νίκη και για Χατζηχρόνογλου κόντρα σε Γκερέκο, με τον professor να βρίσκει πάντα την λύση, ειδικότερα όταν αντιμετωπίζει Έλληνες αθλητές.

Ο Γιάννης Στοφορίδης κέρδισε για τρίτη φορά τον Αντώνη Τζώρο σε ένα επεισοδιακό ματς, ενώ ο Γιάννης Μιχαλόπουλος πήρε το αίμα του πίσω από τον Στέλιο Παπαδόπουλο…

Δείτε τα υπόλοιπα αποτελέσματα:

Κ-1, 3×3, 64κ.

Θανάσης Καρούσος vs Σταύρος Εξακουστίδης

Νικητής Καρούσος με απόφαση στον έξτρα γύρο

K-1, 3×3, 80κ.

Δημήτρης Χιώτης vs Βίκτωρας Tοσλούκο

Νικητής Χιώτης με απόφαση

Κ-1, 3×3, 73κ.

Νίκος Παπαδημητρίου vs Μελέτης Κακουμπάβας

Νικητής Kακουμπάβας με νοκ άουτ στον 1ο γύρο

K-1, 3×3, 80κ.

Αλέξανδρος Γκερέκος vs Αλέξανδρος Χατζηχρόνογλου

Νικητής: Χατζηχρόνογλου με ΤΚΟ στον 3ο γύρο

Κ-1, 3×3, heavyweight

Γιάννης Στοφορίδης vs Αντώνης Τζώρος

Νικητής Στοφορίδης με DQ

Superfights

Boxing, 3×3, 71κ.

Αλέξης Σύρος vs Νεκτάριος Ουζούνης

Νικητής Σύρος με απόφαση

K-1, 3×3, 70κ.

Γιάννης Μιχαλόπουλος vs Στέλιος Παπαδοπούλος

Νικητής Μιχαλόπουλος με απόφαση στον έξτρα γύρο

ΜΜΑ, 3×3, 77κ.

Πλασάρης vs Χριστοδουλίδης

Νικητής Πλασάρης με νοκ άουτ στον 2ο γύρο

PRELIMS

1)54κ Κ1 3×3’

Ευάγγελος Σούμπακας (ΤΣΑΛΑΣ) vs Μπόμπι Ιβάνοφ (ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ)

Νικητής: Σούμπακας (ομόφωνη απόφαση)

2)81κ Boxing 4×2’

Χαρίλης Μαλιχούτης (ΠΟΥΡΟΥΤΖΟΓΛΟΥ) vs Άκης Βασιλείου(ΠΟΝΤΙΚΑ)

Νικητής: Μαχλιχούδης (εγκατάλειψη-2ος γύρος)

3)67κ Κ1 3×3’

Φίλιππος Πεταρούδης (ΓΛΥΚΗΣ) vs  Χρήστος Σιμωνίδης (ΚΑΚΑΡΙΚΟΣ)

Νικητής: Πεταρούδης (ομόφωνη απόφαση)

4)67κ Full Thai 3×3’

Γιώργος Ζυγούρης (ΓΛΥΚΗΣ) vs Γιώργος Μουστάκης (ΔΡΙΝΑΣ)

Νικητής: Μουστάκης (ομόφωνη απόφαση)

5)72κ Κ1 3×3’

Γιάννης Σκορδίλης (ΑΛΕΞΑΚΗΣ) vs Χρήστος Αβραμίδης (ΚΟΝΔΥΛΑΚΗΣ)

Νικητής: Σκορδίλης (ομόφωνη απόφαση)

6)68κ Κ1 3×3’

 

Νίκος Ογκανεσιάν (ΑΡΜΑΓΟΣ) vs Αλέξανδρος Σέρτσας (ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ)

Νικητής: Ογκανεσιάν (ομόφωνη απόφαση)

7)62κ Κ1 3×3’

Αρμέν Μπαρσεκιάν (ULTRA FIGHTERS) vs Θοδωρής Φιλιππίδης(ΚΑΚΑΡΑΚΗΣ)

Νικητής: Φιλιππίδης (ομόφωνη απόφαση)

8)58κ Κ1 3×3’

Δήμητρα Κουκουσέλα (ΓΛΥΚΗΣ) vs Αθηνά Ευμορφιάδου (ΜΑΛΛΙΟΣ)

Νικήτρια: Ευμορφιάδη (ομόφωνη απόφαση)

9)71.5κ Κ1 3×3’

Πασχάλης Καραουλάνης (ΓΛΥΚΗΣ) vs Διονύσης Γκίκας (ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ)

Νικητής: Γκίκας (πλειοψηφική απόφαση)

10) Heavyweight K1 3×3’

Σταύρος Γρηγορακάκης(ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ) vs Κώστας Αγγελής (LIONS CAMP)

Νικητής: Γρηγορακάκης (εγκατάλειψη-3ος γύρος)

11)65κ Κ1 3×3’

Σταύρος Χατζηγεωργιάδης (ΚΙΟΥΡΤΙΔΗΣ) vs Μάριος Πασάι(ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ)

Νικητής: Πασάι (εγκατάλειψη-3ος γύρος)

Βραβείο καλύτερου αγώνα: Καπώνης vs Μπιτάκος

Βραβείο καλύτερης ομάδας: Fighters Αθανασόπουλος

Βραβείο καλύτερης διοργάνωσης: The Battle

Βραβείο καλύτερης διεθνούς διάκρισης: Μιχάλης Αρναούτης

Bραβείο δημοφιλέστερης αθλήτριας: Μαρία Πανταζή

Βραβείο δημοφιλέστερου αθλητή: Μιχάλης Ζαμπίδης

Βραβείο καλύτερου νοκ άουτ: Μελέτης Καλουμπάβας vs Salah