26/04/2024

15 στα 15 η MICHALAKOPOULOS Team στο Διεθνές Πρωτάθλημα «ATHENS CHALLENGE 2015»

Σε συνέχεια των επιτυχημένων εμφανίσεων της η MICHALAKOPOULOS team του Α.Γ.Σ. ΑΜΙΛΛΑ ,πετυχαίνοντας το ΑΠΟΛΥΤΟ 100% σε Μετάλλια…’Εδωσε το παρόν σε άλλη μια διεθνή διοργάνωση, με 1575 αθλητές από 19 χώρες ,κατακτώντας 15 μετάλλια με 15 αθλητές….

Ο Α.Γ.Σ. ΑΜΙΛΛΑ συμμετείχε και φέτος στο Διεθνές Πρωτάθλημα KICK BOXING της WAKO «ATHENS CHALLENGE» πραγματοποιώντας για ακόμη μια φορά μια σαρωτική εμφάνιση καθώς κατάφερε όλοι οι αθλητές του που συμμετείχαν να διακριθούν. Αξίζει να σημειωθεί ότι πρόκειται για μια πολύ υψηλού επιπέδου διοργάνωση στην οποία έρχονται να αγωνιστούν κάποιοι από τους κορυφαίους αθλητές διεθνώς.

Οι αθλητές του Α.Γ.Σ. ΑΜΙΛΛΑ κλήθηκαν να αντιμετωπίσουν τόσο ξένους πρωταθλητές όσο και αξιόλογους Έλληνες αθλητές, πραγματοποιώντας πολύ καλές εμφανίσεις. Συνολικά κατέκτησαν 6 Χρυσά – 3 Αργυρά & 6 Χάλκινα Μετάλλια, ενώ κάποιοι από αυτούς αντιμετώπισαν και κέρδισαν ξένους αθλητές με διεθνείς διακρίσεις.

Επίσης η Ομάδα των Εφήβων κατέκτησε την 3η θέση-Χάλκινο Μετάλλιο στο Ομαδικό παρ’όλο που αγωνίστηκε στην Κατηγορία -74κιλών Ανδρών…(οι αθλητές του ΑΓΣ ΑΜΙΛΛΑ είναι Έφηβοι κι αγωνίζονται στα -63 κιλά)