23/04/2024

12 μετάλλια για τον Α.Σ Ευρυτανίας (Zarmakoupis Team) στο «Athens Challenge»

Διαβάστε παρακάτω το δελτίο τύπου του Α.Σ Ευρυτανίας (Zarmakoupis Team) για την συμμετοχή των αθλητών του στο Athens Challenge.

Ο Αθλητικός σύλλογος Α.Σ.Τ.Κ.Ν.ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ και το FIGHT CLUB ZARMAKOUPIS συμμετείχε με 9 αθλητές του στην μεγαλύτερη διεθνή διοργάνωση Kick Boxing στην Ελλάδα το ATHENS CHALLENGE 2017 της WAKO.

Με συνολική συμμέτοχη 2.000 αθλητών από 12 χώρες ο σύλλογος μας κατέκτησε 4 Χρυσά 5 Ασημένια και 3 Χάλκινα μετάλλια, Kαι στην  τελική κατάταξη του ATHENS CHALLENGE 2017 ο σύλλογος μας με συμμετοχή μόνο 9 αθλητών έλαβε την 32η θέση ανάμεσα από 150 Συλλόγους από 12 χώρες και την 16η θέση σε σύνολο από 115 συλλόγους από όλη την Ελλάδα.

• ΠΛΑΚΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Κατηγορία Α-Kick Light -79 κιλά

Επίσης συμμετείχε και ο ΚΟΥΡΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ στο Kick Light -47 κιλά νίκησε τον 1ο αγώνα και έχασε στον επόμενο με άδικη απόφαση των κριτών κατά την γνώμη μας.

Τους αθλητές συνόδευαν οι προπονητές του συλλόγου ΖΑΡΜΑΚΟΥΠΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΙ ΝΙΚΟΣ.