28/03/2024

Κάτι καλό γίνεται στον Α.Σ. Coriolanos

Με τέσσερις συμμετοχές στα ρινγκ οι αθλητές του Α.Σ. Coriolanos κατέκτησαν 4 χρυσά μετάλλια. Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Ο Βασίλης Στρατάκος (Low Kick, -54 Κιλά, Α κατηγορία) ήταν καταιγιστικός και κέρδισε στον τελικό με εγκατάλειψη του αντιπάλου στον πρώτο γύρο, ο Σωτήρης Φυντάνης κατέκτησε τη πρώτη θέση στη βαριά κατηγορία (Κ1) παρότι στον τελικό ήταν τουλάχιστον 20 κιλά ελαφρύτερος του αντιπάλου και τέλος η Ιωάννα Σουλαντίκα συνέχισε τη ξέφρενη πορεία της κερδίζοντας το χρυσό μετάλλιο τόσο στα Low kick (με εγκατάλειψη της αντιπάλου στον πρώτο γύρο στον τελικό) όσο και στην κατηγορία Κ1 (Α κατηγορία, 60 κιλά), επικρατώντας όλων των αντιπάλων της.

Συγχαρητήρια στη Θένια Τσαούση που έφτασε έως τον ημιτελικό στα low kicks (Α κατηγορία, + 60 κιλά), στην Δήμητρα Παπαδοπούλου που αποκλείστηκε στην 10άδα στο Kick light και στους μικρούς μας αθλητές Ζωή Λαμπροπούλου, Χρυσάνθη Μπάϊλα, Λευτέρη Θεοδώρου, που συμμετείχαν σε αγώνες εμπειρίας. Τα καλύτερα έρχονται».