16/04/2024

Δυνατές εμφανίσεις για το Fight Club Kakarelis στο Κύπελλο Ακρόπολις

Με πέντε χρυσά,ένα ασημένιο και δύο χάλκινα μετάλλια, ο Α.Σ Θησέας Αιτ/Νιας με προπονητή τον Νίκο Κακαρέλη συμμετείχε σε μια απο τις μεγαλύτερες διοργανώσεις το κύπελλο Ακρόπολις Kick Boxing όπου ήταν αναγνωρισμένο από την ΠΟΚ με συμμετοχή 700 αθλητών από όλη την Ελλάδα. Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Ο Αγρινιωτικος Σύλλογος ήταν και ο μοναδικός εκπρόσωπος από το Αγρίνιο που συμμετείχε και με οκτώ αθλητές κατάφερε να πάρει πέντε κύπελλα – δύο ασημένια και δύο χάλκινα μετάλλια πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις .

Ο σύλλογος θεωρείτε πλέον από τους κορυφαίους συλλόγους της Ελλάδας στο kick boxing αφού κάθε χρόνο στελεχώνει τις εθνικές ομάδες έχοντας πολλούς πρωταθλητές .

Οι αθλητές που κατέκτησαν διακρίσεις είναι : Μεσυνδιανου Ρωμαλέα 2 χρυσά κύπελλα στις κατηγοριες -50 κιλά LC και KL Α κατηγορία, Καραδημας Παντελης 1η θέση στα +81 κιλα LK ring Α κατηγορία, Τσιλικη Μαριαννα 2η θέση -52 LK ring A κατηγορία, Καλτση Φαίη 1η θέση στην κατηγορία -55 LC Α κατηγορία, Παπαθανασιου Γιωργος 1η Θέση χρυσο στα -63 κιλα KL Α κατηγορία, Τσιλικη Μαριαννα 3η θεση -52 LK ring Α κατηγορία, Παπαθανασίου Μαρία 3η θέση – 60 KL Β κατηγορία, Καραδημας Παντελής 2η θέση +81 κιλα K1 Α κατηγορία.

Το ΔΣ συγχαίρει τους αθλητές αλλά και τον προπονητή Κακαρελη Νικο για τις μεγάλες διακρίσεις του».