20/05/2022

Kαράτε: Τα αποτελέσματα του Πανελληνίου πρωταθλήματος

Αναλυτικά τα μετάλλια που έλαβαν οι αθλητές

Πρωτιά για τον Α.Σ Οδυσσέα Πετρούπολης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Καράτε. Αναλυτικά η ανακοίνωση της ομοσπονδίας της ΕΛΟΚ.

«Οι κορυφαίοι Έλληνες και Ελληνίδες καρατέκα έδωσαν το «παρών» στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών, που διεξήθη στο «Κρομμυώνιο» κλειστό γυμναστήριο Αγίων Θεοδώρων, το Σαββατοκύριακο 5-6 Φεβρουαρίου.

Η διοργάνωση διεξήχθη με απόλυτη επιτυχία, τηρήθηκαν όλα τα απαραίτητα πρωτόκολλα ασφαλείας, ενώ οι αγώνες μεταδόθηκαν σε Live Streaming μέσω του επίσημου καναλιού της ΕΛΟΚ στο Youtube ώστε να έχουν την ευκαιρία όλοι οι ενδιαφερόμενοι να τους παρακολουθήσουν. Όσον αφορά το αγωνιστικό μέρος, η παρουσία των κορυφαίων σε όλες τις κατηγορίες, διασφάλισε και το υψηλό επίπεδο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος. 

Από τα κυριότερα χαρακτηριστικά των αγώνων ήταν το γεγονός ότι τα μετάλλια μοιράστηκαν 31 διαφορετικοί σύλλογοι απ΄όλη την επικράτεια. Στην πρώτη θέση με πέντε μετάλλια (3 χρυσά, 2 ασημένια) βρέθηκε ο ΑΣ Οδυσσέας Πετρούπολης, ενώ ακολούθησαν μαζί με 4 (2-1-1) ο σύλλογος Brotherhood Αγίου Δημητρίου και η Δόξα Γαλατσίου».

Οι νικητές:

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

KATA

1. Τζωρτζίνα Ξένου (ΑΣ Οδυσσέας)

2. Αντωνία Μωυσίδου (ΑΣ Ειρήνη)

3. Φωτεινή Γιαννάκη (Παρθενών Κορυδαλλού)

3. Σοφία Τσαγγερά (Πανημαθειακός)

-50κ.

1. Ιωάννα Γκιώνη (Εκπαιδευτήρια Δούκα)

2. Μαρκέλα Μαλλιά (ΑΓΣ Περικλής)

3. Μαριέττα Κυριαζή (ΑΣΑ Σότοκαν)

-55κ.

1. Μαρία Στόλη (Brotherhood)

2. Μαρία Σιαβέλη (Σπάρτακος)

3. Μαρία Δαμασκηνού (Ανατέλλων Ήλιος)

3. Πέννυ Κουλουρίδου (ΑΓΣ Περικλής)

-61κ.

1. Μαρία Μαστρογιάννη (Δόξα Γαλατσίου)

2. Κωνσταντίνα Πέππα (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Ιωάννα Λιάσκου (ΑΣ Καλλιθέας)

3. Σταυρούλα Ωραίοπούλου (Καράτε Λακκώματος)

-68κ.

1. Βίκυ Πανετσίδου (Πανημαθειακός)

2. Αναστασία Σγουροπούλου (Brotherhood)

3. Παναγιώτα Ζήση-Νάτση (ΑΓΣ Περικλής)

3. Μαρίνα Παλαβίνη (Καράτε Χίου)

+68κ.

1. Έλενα Χατζηλιάδου (Πιερικός)

2. Μαρία Μαυρομιχάλη (Δόξα Γαλατσίου)

3. Χρύσα Φραγκούλη (Άθλος Περιστερίου)

3. Ευριδίκη Στόλη (Καράτε Κέρκυρας)

ΑΝΔΡΕΣ

KATA

1. Λάμπρος Μαρκεσίνης (Καράτε Αθηνών)

2. Γιάννης Κουκουσέλης (Αλμωπία)

3. Βασίλης Δερμίσης (Ολύμπιος)

3. Φώτης Τσιακμάκης (Άθλος Περιστερίου)

 

-60κ

1. Στέφανος Ξένος (ΑΣ Οδυσσέας)

2. Λευτέρης Ντάβαρης (Φλόγα)

3. Δημήτρης Κουλούρης (ΑΣΣΚ Ηγουμενίτσας)

3. Χαράλαμπος Βαμβακίδης (ΑΣ Καράτε)

-67κ. 

1. Διονύσης Ξένος (ΑΣ Οδυσσέας)

2. Αναστάσιος Χασανάκος (Παμμεσηνιακός)

3. Θανάσης Σπυρόπουλος (Δόξα Γαλατσίου)

3. Νίκος Τραγάς (ΑΣΣΚ Περσέας)

-75κ.

1. Δημήτρης Στόλης (Brotherhood)

2. Γιώργος Καραλής (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Βασίλης Βρούτσης (Ακαδημία Καράτε)

3. Χάρης Γιαννακός (Ο δρόμος της Ειρήνης)

-84κ.

1. Κωνσταντίνος Μαστρογιάννης (Δόξα Γαλατσίου)

2. Γιάννης Παυλάκης (ΟΠΤ Ηλιούπολης)

3. Πέτρος Νεοφύτου (Brotherhood)

3. Βασίλης Γιακουμίδης (Ακαδημία Καράτε)

+84κ. 

1. Γιώργος Τζάνος (ΑΓΣ Sho Ku Kan)

2. Σέργιος Καρβούνης (Δήμος Ζωγράφου)

3. Θανάσης Κουκουριτάκης (ΑΓΣ Περικλής)

3. Θάνος Νικόπουλος (ΑΣ Καράτε Έδεσσας)