24/04/2024

Χρυσό στο Austrian Open ο Γιαννάκος Θεοχάρης

Με το χρυσό στο στήθος επέστρεψε ο ταλαντούχος αθλητής του Αθλητικού Συλλόγου Καράτε Αμαρουσίου » Ο Δρόμος της Ειρήνης » Γιαννάκος Θεοχάρης από την Αυστρία όπου κατέκτησε την πρώτη θέση στο Austrian Open στην κατηγορία των Εφήβων -70kg.Αναλυτικά το δελτίο.

«Με τέσσερις σερί νίκες και έπειτα από εξαιρετικές εμφανίσεις ανέβηκε για άλλη μία φορά στην πρώτη θέση του βάθρου ο αθλητής του Karate Club Amarousiou. Στον πρώτο γύρο αγωνίστηκε με τον Αυστριακό  Schutze Sebastian κερδίζοντάς τον με σκορ 3-0.

Στην συνέχεια αντιμετώπισε τον Ελβετό αθλητή Pjetraj Arben όπου επικράτησε με σκορ 2-0 ενώ στον ημιτελικό της κατηγορίας συναντήθηκε με τον Ολλανδό Schippers Sammy όπου ο αγώνας έληξε με σκορ 4-2 υπέρ του. Τέλος, στον τελικό της κατηγορία κέρδισε με 4-0 τον Νορβηγό Rydstrom Henrik.

Η επίδοσή του αυτή ήταν μία άκρως επιτυχημένη πρόβα τζενεράλε για το επερχόμενο παγκόσμιο πρωτάθλημα των Εφήβων Νέων / Νέων Ανδρών & U21 που θα διεξαχθεί τον Οκτώβριο στην Τενερίφη της Ισπανίας».