25/06/2022

Καράτε: Στην Πράγα η εθνική Καράτε για νέες διακρίσεις

Mε δυνατή αποστολή στην Τσεχία

Με πλήρη αποστολή 33 αθλητών και στόχο να δώσει συνέχεια στις πρόσφατες επιτυχίες, αναχωρεί η εθνική ομάδα Καράτε για την Πράγα όπου θα διεξαχθεί το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων, Νεανίδων, Νέων και U21. Aναλυτικά η ανακοίνωση:

«Οι αθλητές και αθλήτριες θα πετάξουν την Τετάρτη (15/6) μέσω Βιέννης για την πρωτεύουσα της Τσεχίας, προκειμένου να συμμετάσχουν στη διοργάνωση που θα διεξαχθεί το τριήμερο 17-19 Ιουνίου στο κλειστό Holesovice. 

Την αποστολή συνοδεύουν ο Κώστας Παπαδόπουλος (διευθυντής αθλήματος της ΕΛΟΚ) ως αρχηγός αποστολής, οι προπονητές Σπύρος Μαργαριτόπουλος, Δημήτρης Τριανταφύλλης, Μαρίζα Σουμπασάκη και οι διαιτητές Ηλίας Κανέλλης, Νίκος Πανετσίδης, Γιώργος Καμπανός, Δημήτρης Αναστασιάδης, Δημήτρης Αρσενιάδης».

Οι αθλητές και αθλήτριες που θα συμμετάσχουν στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Πράγας:

U21 ΑΝΔΡΩΝ

 KATA Λάμπρος ΜΑΡΚΕΣΙΝΗΣ (Καράτε Αθηνών)

+84κ. Σέργιος ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ (Δήμος Ζωγράφου)

-60κ. Δημήτρης ΚΙΟΥΠΕΛΗΣ (ΑΣΣΚ Λακκώματος)

-67κ. Παναγιώτης ΦΛΩΡΟΣ (ΑΣ Οδυσσέας)

-75κ. Χάρης ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ (Ο Δρόμος της Ειρήνης)

-84κ. Κώστας ΜΠΙΝΑΣ (ΑΣΣΚ Ηγουμενίτσας)

U21 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 KATA Αντωνία ΜΩΫΣΙΔΟΥ (ΑΣ Ειρήνη)

+68κ. Χρύσα ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ (Άθλος Περιστερίου)

-50κ. Στελίνα ΤΖΙΛΙΑ (ΑΣΣΚ Λακκώματος)

-55κ. Πέννυ ΚΟΥΛΟΥΡΙΔΟΥ (ΑΓΣ Περικλής)

-68κ. Κασσιανή ΦΑΡΜΑΚΗ (ΑΣΣΚ Ηγουμενίτσας)

ΕΦΗΒΩΝ

KATA Αλέξης ΛΙΑΣΚΑΣ (ΑΣ Οδυσσέας)

+70κ. Ηλίας ΨΩΜΑΣ (Δόξα Γαλατσίου)

-52κ. Βασίλης ΔΗΜΟΥ (Διαγόρας Εύβοιας)

-57κ. Γιώργος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (ΑΣΣ Λακκώματος)

-63κ. Πέτρος ΚΑΡΡΑΣ (Πρωταθλητής Νίκαιας)

-70κ. Βασίλης ΠΑΠΠΑΣ (Δόξα Γαλατσίου)

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 KATA Αθηνά ΤΣΙΑΚΜΑΚΗ (Άθλος Περιστερίου)

+54κ. Ειρήνη ΚΑΤΣΙΚΑ (ΑΣ Καλλιθέας)

-47κ. Χριστίνα ΠΑΠΠΑ (ΑΣ Οδυσσέας)

-54κ. Λυδία ΞΕΝΟΥ (ΑΣ Οδυσσέας)

ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

KATA Γιάννης ΚΟΥΚΟΥΣΕΛΗΣ (ΑΕΣΠ Η Αλμωπία)

+76κ. Λεονάρντο ΤΣΟΤΑ (Ακαδ. Καράτε Χίου)

-55κ. Αντώνης ΚΟΥΜΟΥΤΣΑΚΟΣ (ΑΣ Οδυσσέας)

-61κ. Γιώργος ΜΠΑΛΙΩΤΗΣ (ΑΣ Οδυσσέας)

-68κ. Στέλιος ΦΤΥΛΑΚΗΣ (ΑΣ Οδυσσέας)

-76κ. Κώστας ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (Πιερικός)

ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 KATA Παρασκευή ΝΕΟΧΩΡΙΤΗ (ΑΟΠΚ Σότοκαν)

+59κ. Ιωάννα ΚΟΝΔΥΛΗ (ΑΣ Καλλιθέας)

-48κ. Μυρτώ ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ (Δόξα Γαλατσίου)

-53κ. Νάσια ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (Δόξα Γαλατσίου)

-59κ. Κωνσταντίνα ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΟΥ (ΑΣΚΖΖ Η Αδελφότητα)

ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΑΤΑ Μαρία ΠΑΥΛΙΤΙΝΑ (ΑΣ Οδυσσέας)

* Στο ομαδικό θα αγωνιστούν επίσης η Λ. Ξένου και η Χρ. Παππά

Το πρόγραμμα (σε ώρες Ελλάδας)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/6/2022

10:00 – 14:30 Προκριματικοί Ατομικού Κάτα Νέων, Εφήβων, Νεανίδων, U21

14:45 – 18:45 Προκριματικοί και ρεπεσάζ Κούμιτε Εφήβων, Νεανίδων (όλες οι κατηγορίες)

19:30 – 20:00 Τελετή Έναρξης

20:15 – 21:30 Ομαδικό Κάτα (όλες οι ηλικίες)

ΣΑΒΒΑΤΟ, 18/6/2022

10:00 – 15:30  Προκριματικοί και ρεπεσάζ Κούμιτε Νέων (όλες οι κατηγορίες)

15:30 – 21:30 Προκριματικοί και ρεπεσάζ Κούμιτε U21 (όλες οι κατηγορίες)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 19/6/2022

10:00 – 21:00 Τελικοί και αγώνες για την 3η θέση όλων των ηλικιών και όλων των κατηγοριών σωματικού βάρους