19/04/2024

Southern Judo Academy: Επιτυχιών συνέχεια και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τζούντο Ανδρών-Γυναικών

Ανακοίνωση εξέδωσε το Southern Judo Academy σχετικά με την πρόσφατη αγωνιστική δραστηριότητα του συλλόγου.

Αναλυτικά: «Με τον καλύτερο τρόπο αποχαιρετάμε το 2018, αφού η τζουντόκα του συλλόγου μας Βασιλική Λυμπεροπούλου αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών που διεξήχθη στην Βέροια 22-23 Δεκεμβρίου 2018, κλείνοντας έτσι την αγωνιστική της καριέρα με ένα ακόμα κύπελλο…το 14ο στην σειρά.

Συγχαρητήρια επίσης στον Δημήτρη Σπυρόπουλο ο οποίος αν και έφηβος αγωνίστηκε στην κατηγορία των -66kg, είχε 3 νίκες και 2 ήττες….. πήρε την 7η θέση και έδειξε ότι θα μπορούσε να κερδίσει ακόμα και το χάλκινο μετάλλιο! Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Νίκος Κατσώρης (-90kg) ο οποίος πήρε και το βάπτισμα του πυρός.

Ο Αθλητικός όμιλος τζούντο Αλίμου κατέκτησε την 7η θέση στην γενική κατάταξη ανάμεσα σε 51 συλλόγους που έλαβαν μέρος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικων.

Συγχαρητήρια σε όλους: αθλητές, γονείς, προπονητές για την διαρκή υποστήριξη του νεοσύστατου συλλόγου μας! Το μόνο σίγουρο είναι ότι το μέλλον μας ανήκει! Καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους!»