15/11/2019

Ρεκόρ συμμετοχών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα BJJ

  • Η επιλογή των πρωταθλητών στον εξοπλισμό μαχητικών αθλημάτων

Αύριο στα Λιόσια διεξάγεται το Πανελλήνιο πρωτάθλημα BJJ με τις συμμετοχές ήδη να φτάνουν τις 229! Δείτε παρακάτω αναλυτικά τα ονόματα των συμμετεχόντων…

 

Light Feather -64kg

 

Georgi Mentelaouri – Rio Grappling (Ermis AO)

Loukas Moustakis – Drysdale

Giorgos Matzanas – Drysdale

Stefanos Xytakis – Drysdale

Panagiotis Maxairas – Drysdale

Panagiotis Lagoudakis – Drysdale

Gerasimos Grammenos – Brasa Hellas

Evaggelos Xormovas – Black Belt Academy

Georgios Proutzos – Carlson Gracie (paros)

Dimitris Styliaras – Gracie Barra Greece

Georgios Kotrotsios – Nova Uniao

Nikos Panagakos – Renzo Gracie Apida Team

 

Feather -70kg

 

Dimitrios Agious – Gracie Barra Greece

Alexis Sakelaris – Rio Grappling (Ermis AO)

Dimitrios Marinos – Rio Grappling

Nikitas Tounas – Fight Academy

Kostantinos Rigas – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Ioannis Komninos – Alliance

Vasilis Mastoras – Drysdale

Konstantinos Poulakis – Drysdale

Dimitris Liakopoulos – Brasa Hellas

Dimitris Delis – Aeiroon

Giannis Theodoridis – Nova Uniao

Evaggelos Tritsis – Gracie Barra Greece

Thomas Kartas – Nova Uniao

Kostas Lynardos – Renzo Gracie Apida Team

Giorgos Karlas – Renzo Gracie Apida Team

Nikolas Sarris – Carlson Gracie (paros)

Danihl Sarris – Carlson Gracie (paros)

 

Light -76kg

 

Gerasimos Katsiavos – Black Belt Academy

Georgios Kafouros – Rio Grappling (Ermis AO)

Giorgos Kyrikos – Fight Academy

Giannis Kaprelis – Fight Academy

Thomas Mpelsis – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Georgios Giannas – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Kostantinos Laskaridis – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Stamatis Asonitis – Drysdale

Kostas Plainos – Brasa Hellas

Nikolaos Pispas – Black Belt Academy

Georgios Katsaros – Black Belt Academy

Hlias Zaxarios – Aeiroon

Nikolaos Romanos – Alliance

Dimitris Xristodoulou – Aeiroon

Spyros Koudounas – Aeiroon

Giannis Piparas – Aeiroon

Georgios Mixahl – Alliance

Markos Pissas – Alliance

George Thivaios – Gracie Barra Greece

Ioannis Maniatis – Nova Uniao

Fotis Tzoris – Alliance

Fotis Tsaknakhs – Nova Uniao

Anastasios Bitinis – Gracie Barra Greece

Nikos Tsakiris – Nova Uniao

Dimitris Mpempis – Renzo Gracie Apida Team

Stathis Papageorgiou – Alliance

Kostas Rousos – Carlson Gracie (Paros)

Konstantinos Goumenakis – Alliance

 

Middle -82.30kg

 

Aristeidhs Xronakis – Rio Grappling (Ermis AO)

Nikos Kaparis – Carlson Gracie (paros)

Stavros Xanos – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Ioannis Vasilopoulos – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Giorgos Klampatseas – Carlson Gracie (Paros)

Marios Papaspyrou – Alliance

Marios Xouliaras – Draculino Elefsinas

Manolis Kiottos – Drysdale

Nikos Katinas – Drysdale

Giannis Samaras – Drysdale

Giousouf Pixive – Drysdale

Giannis Mixos – Drysdale

Nikolaos Gad – Brasa Hellas

Mixalis Papargyropoulos – Brasa Hellas

Stefanos Tsiantoulas – Brasa Hellas

Mixalis Kanaris – Aeiroon

Dimitris Apostolopoulos – Aeiroon

Konstantinos Goumenakis – Aeiroon

Fotis Koutsoukos – Alliance

Grigoris Grigoriou – Gracie Barra Greece

Panagiotis Delidimou – Alliance

Evaggelos Xaralampakis – Draculino Thessalonikis

Georgios Makris – Gracie Barra Greece

Dimitris Ventas – Nova Uniao

Konstantinos Mannis – Gracie Barra Greece

Kostas Papadopoulos – Renzo Gracie Apida Team

Leonidas Alexandris – Renzo Gracie Apida Team

Dimitris Stratakos – Renzo Gracie Apida Team

Themis Manesiotis – Alliance

 

Medium Heavy -88.30kg

 

Vasilis Mesologitis – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Giannis Rizos – Alliance

Athanasios Vaios – Alliance

Giorgos Dramitinos – Drysdale

Axilleas Triantafyllis – Drysdale

Nikos Giannitsopoulos – Drysdale

Stavros Pasxalis – Brasa Hellas

Stergios Dimou Sakellariou – Aeiroon

Viatseslav Karypidis – Nova Uniao

Giannis Sitaridis – Alliance

Giorgos Korfiatis – Draculino Elefsinas

Manolis Xoumpavlis – Renzo Gracie Apida Team

 

Heavy -94.30kg

 

Aziz Al Oureikat – Black Belt Academy

Apostolis Theofanous – Draculino Elefsinas

Dimitrios Margaritopoulos – Rio Grappling (Ermis AO)

Dimitrios Kargadouris – Rio Grappling (Ermis AO)

Ioannis Doukas – Rio Grappling (Ermis AO)

Petros Telios – Alliance

Giorgos Nikolakakis – Gracie Barra Greece

Sarantis Gkavezos – Nova Uniao

Kostantinos Mavris – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Paris Gouvelis – Alliance

Mixalis Zafeirelis – Draculino Mytilinis

 

Super Heavy -100.50kg

 

Alexandros Mponis – Alliance

Ioannis Zohs Kaperonis – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Stergos Dimitradiou – Drysdale

Hlias Papanikolaou – Drysdale

Themis Antreev – Drysdale

Ioannis Spyropoulos – Brasa Hellas

Giorgos Patrelakis – Gracie Barra Greece

Georgios Theodorakopoulos – Aeiroon

Panagiotis Simitzis – Carlson Gracie (paros).

Nikolas Panagiotidis – Nova Uniao

Dionisis Vosos – Renzo Gracie Apida Team

Giorgos Aloumanis – Renzo Gracie Apida Team

 

Giorgos Grypiotis – Renzo Gracie Apida Team

Ultra Heavy +100.50kg

 

Kostas Klothakis – Alliance

Georgios Themelis – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Nikos Xatzinikolas – Drysdale

Alexis Velitsko – Drysdale

Vasileios Vagias – Drysdale

Stergios Litanias – Drysdale

Ioannis Paraskevopoulos – Brasa Hellas

Konstantinos Xaniotis – Carlson Gracie (paros)

Dimitris Nasopoulos – Draculino Nafpaktou

Polykarpos Loukopoulos – Draculino Nafpaktou

Aggelos Pournarios – Draculino Thessalonikis

Efstratios Pournarios – Draculino Thessalonikis

Konstantinos Polizonis – Draculino Thessalonikis

 

Μπλέ ζώνες

Rooster -57,50 kg

Nikolaos Maliaritis – Gracie Barra Greece

Light Feather -64,00 kg

 

Georgios Apostolopoulos – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Petros Amorgianos – Gracie Barra Greece

 

Feather -70,00 kg

 

Spyros Kotinopoulos – Gracie Barra Greece

Panagiotis Tsentzeroulias – Drysdale

Xristos Alafakis – Draculino Mytilinis

 

Light -76,00 kg

 

Minas Filippou – Rio Grappling (Ermis AO)

Giannis Samaras – Gracie Barra Greece

Digenis Mpougas – Brasa Hellas

Leonidas Kallistratidis – Nova Uniao

Giorgos Mpalampanis – Alliance

Filippos Xanidis – Gracie Barra Greece

Thanos Koutsos – Gracie Barra Greece

Ioannis Alexandrakis – Checkmat

Gregory Lazarou – Alliance

Spyrakos Stergios – Gracie Barra Greece

 

Middle -82,30 kg

 

Nikolaos Manos – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Hlias Paragyios – Rio Grappling (Ermis AO)

Xaralampos Kanellis – Drysdale

Giorgos Mixos – Gracie Barra Greece

Georgios Xronopoulos – Alliance

Dimitris Ouzounidis – Gracie Barra Greece

Antonis Kaniaros – Alliance

Iordanis Kokolaras – Gracie Barra Greece

Aristotelis Anthis – Gracie Barra Greece

Xristos Gouvousis – Renzo Gracie Apida Team

 

Medium Heavy -88,30 kg

 

Giannis Xaralampous – Nova Uniao

Alfred Mallis – Carlson Gracie (paros)

Hlias Dimitriou – Drysdale

Ioannis Palaiologos – Gracie Barra Greece

Lefteris Kokkonas – Gracie Barra Greece

Xaralampos Liveris – Rio Grappling

Konstantinos Sotiropoulos – Black Belt Academy

Themistoklis Marinakis – Gracie Barra Greece

Vasilis Kountouris – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

 

Heavy -94,30 kg

 

Evaggelos Doukas – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Panagiotis Stroumpoulis – Gracie Barra Greece

Xronis Giannakoulopoulos – Alliance

Giannis Lanaras – Gracie Barra Greece

 

Super Heavy -100,50 kg

 

Jason Fox – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Mixail Antonios Hliopoulos – Gracie Barra Greece

Grigoris Rousiadis – Draculino Thessalonikis

Ilias Pavlakis – Gracie Barra Greece

Vakis Ladopoulos – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

 

Ultra Heavy +100,50 kg

 

Axilleas Tsogkas – Rio Grappling (Ermis AO)

Panagiotis Petrallis – Nova Uniao

Xristos Xarpantidis – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Xristos Petsos – Nova Uniao

Aggelos Kasapoglou – Drysdale

 

Μωβ ζώνες

Feather -70,00 kg

Vaggelis Samaras – Gracie Barra Greece

Light -76kg

Ioannis Kokolaras – Gracie Barra Greece

Middle -82.30kg

 

Evaggelos Kalfountzos – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Dimitris Papakonstantinou – Gracie Barra Greece

Iosif Drakos – Alliance

Vaggelis Vitalis – Gracie Barra Greece

Giorgos Dimitropoulos – Alliance

 

Medium Heavy -88.30kg

 

Alexis Nikolakopoulos – Alliance

Konstantinos Lompardos – Gracie Barra Greece

 

Heavy -94.30kg

 

Xristos Plamantouras – Gracie Barra Greece

Xrysostomos Mpallas – Nova Uniao

Panagiotis Antonopoulos – Gracie Barra Greece

 

Super Heavy -100,50 kg

Aggelos Andrianakis – Renzo Gracie Apida Team

Ultra Heavy +100.50kg

 

Giannis Mihalos – Gracie Barra Greece

Antonis Pappas – Drysdale

Evaggelos Moumtzis – Gracie Barra Greece

 

Καφέ ζώνες

Feather -70,00 kg

Kostantinos Nikolopoulos – Alliance

 

Light -76,00 kg

Tony Christodoulou – Drysdale

 

 

Middle -82,30 kg

Petros Kontoxristos – Gracie Barra Greece

 

 

Ultra Heavy +100,50 kg

Ioannis Kostantinidis – Gracie Barra Greece

 

Μαύρες ζώνες

Light -76,00 kg

David Dimopoulos – Alliance

Γυναίκες

Άσπρες ζώνες

Light Feather -53.50kg

Elina Kiara – Alliance

Feather -58.50kg

Niki Merzioti – Drysdale

Light -64kg

 

Hlektra Ioanna Aivalioti – Carlson Gracie (paros)

Foteini Pipi – Drysdale

Georgia Mikora – Brasa Hellas

Alexandra Roussou – Carlson Gracie (paros)

Valentina Parlampa – Renzo Gracie Apida Team

Marina Kasimati – Carlson Gracie (paros)

 

Middle -69kg

 

Paraskevi Epitropaki – Carlson Gracie (paros)

Eleni Senementes – Drysdale

 

Medium Heavy -74kg

 

Maria Politi – Black Belt Academy

Tzeni Ioana Theodorakopoulou – Alliance

Emanouela Ksepapadea – Drysdale

Apostolia Fyllia – Drysdale

Kalliopi Kritikou – Black Belt Academy

Foteini Katsira – Gracie Barra Greece

 

Μπλέ ζώνες

Feather -58.50kg

Elena Emmanouilidou – Drysdale

Middle -69kg

Xristina Marouda – Nemesis Renzo Gracie (mmagym)

Heacy +74kg

Olga Leventaki – Checkmat