26/04/2024

Επιτυχίες αθλητών «Ακαδημίας Μαχητικών Τεχνών Ρεθύμνου» στο Παγκρήτιο Πρωτάθλημα JU JITSU

Δελτίο Τύπου «Ακαδημίας Μαχητικών Τεχνών Ρεθύμνου»

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη τo Σάββατο 8 και την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2014, στο Κλειστό Γυμναστήριο Ηρακλείου, το 2ο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κρήτης Ζίου –Ζίτσου Κρήτης. ‘Eλαβαν μέρος 20 σύλλογοι , με 742 αθλητές όλων των κατηγοριών.
Η παρουσία της «Ακαδημίας Μαχητικών Τεχνών Ρεθύμνου», εκ των αποτελεσμάτων, κρίνεται απολύτως επιτυχημένη, καθώς όλοι οι αθλητές απέδωσαν πολύ καλά στους αγώνες και ο σύλλογος κατέκτησε 14 μετάλλια με 15 συμμετοχές.
Οι αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στο πρωτάθλημα και οι θέσεις που κατέκτησαν στις κατηγορίες τους είναι οι εξής:

Κιουρτσιδάκης Στέφανος 5η Θέση

Ο προπονητής της «Ακαδημίας Μαχητικών Τεχνών Ρεθύμνου», Βαγγέλης Συνολάκης, σε δήλωση του αναφέρει:

«Το Παγκρήτιο Πρωτάθλημα ήταν μια πολύ καλή εμπειρία για τους αθλητές του συλλόγου που συμμετείχαν σε αυτό. Ήταν μια διοργάνωση υψηλού επιπέδου, με τη συμμετοχή 740 αθλητών από όλη την Κρήτη, γεγονός που αποδεικνύει ότι το Ju Jitsu είναι ένα άθλημα με γερές βάσεις και ελπιδοφόρο μέλλον στο νησί μας, όπως επίσης και στη χώρα μας γενικότερα. Σε ότι αφορά την παρουσία της «Ακαδημίας Μαχητικών Τεχνών Ρεθύμνου» θεωρώ ότι ήταν απολύτως επιτυχημένη, καθώς όλα τα παιδιά προσπάθησαν, αποκόμισαν χρήσιμα αγωνιστικά στοιχεία για το μέλλον και με την απόδοση τους κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο των νικητών».