26/04/2024

Fight Club Ιεράπετρα: Επιτυχημένη συμμετοχή στο Πανελλήνιο Muay Thai

Επιτυχίες από την ομάδα της Κρήτης στο Πανελλήνιο Muay Thai.

Δυνατές συμμετοχές από το Fight Club Ιεράπετρα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Muay Thai. Αναλυτικά η τοποθέτηση του συλλόγου: «Επιτυχημένη συμμετοχή στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα MUAY THAI της  σχολής FIGHT CLUB ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ που διεξήχθη στο κλειστό γήπεδο Οδυσσέας Παπαδόπουλος, στην Γλυφάδα, το διήμερο 30 Νοεμβρίου και 1 Δεκεμβρίου. Οι αθλητές της σχολής επέστρεψαν με πέραν από εμπειρίες, και μετάλλια στις αποσκευές καθώς κατακτήθηκαν 6 μετάλλια.

Πιο συγκεκριμένα, η αθλήτρια Σάλα Έλσα πήρε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των -38 κιλών και ο αθλητής Τζανάκης Γιώργος για δεύτερη συνεχή χρονιά κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία +91 κιλών και μένει αήττητος στην συγκεκριμένη κατηγορία.

Οι αθλητές Μαλλιωτάκης Μιχάλης, και Δραπανιώτης Θανάσης πήραν το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των -42 κιλών και -36 κιλών αντίστοιχα. Επίσης οι αθλητές Πασάι Φαμπιάν και Σούρδας  Γιώργος κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των-36 κιλών και τα -50κιλών αντίστοιχα. Επιπλέον την σχολή εκπροσώπησαν στην διοργάνωση και ο αθλητής Χατζάκης Τηλέμαχος ο οποίος ήρε μετάλλιο σε αγώνα Novice και ο αθλητής Γαλάνης Νικήτας ,ο οποίος δεν κατάφερε να ολοκληρώσει τον αγώνα μετά από τραυματισμό στον ώμο στον πρώτο γύρο.

Ο προπονητής Πετράκης Γιώργος δήλωσε: «Ενα μεγάλο μπράβο στους αθλητές μας γιατί δούλεψαν και προπονήθηκαν σκληρά για να καταφέρουν να φτάσουν σε αυτά τα αποτελέσματα. Θέλω να ευχαριστήσω επίσης την ΑΝΕΚ LINES για την μετακίνηση των αθλητών καθώς και τους γονείς για την πολύτιμη βοήθεια τους αλλά και την εμπιστοσύνη που μας δείχνουν«.