20/04/2024

Α.Σ Ευρυτανίας: Με 13 αθλητές κατέκτησε 12 μετάλλια στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Kickboxing

Ο Α.Σ Ευρυτανίας πάντα συνεπής με τις επιτυχίες

To Πανελλήνιο πρωτάθλημα kickboxing ολοκληρώθηκε και ένας από τους συλλόγους που ξεχώρισαν ήταν ο Α.Σ Ευρυτανίας. Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Για ακόμα μια φορά θριάμβεψε ο Α.Σ.Ευρυτανίας(Fight Club Zarmakoupis) στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Kick Boxing που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό στάδιο Κανηθου στην Χαλκίδα το διήμερο 10-11 Δεκεμβρίου. Ο συλλογος μας με συνολική συμμετοχή 13 αθλητών κατάφερε να αποκομίσει 12 χρυσά μετάλλια, 8 ασημένια μετάλλια & 1 χάλκινο μετάλλιο και στα δυο στυλ Light Contact και Kick Light.

Έλαβαν:

Ζαρμακούπη Σεμέλη Χρυσό μετάλλιο -Light Contact & Kick Light. Α Κατηγορία

Κονιαβίτη Μαρία Χρυσό μετάλλιο – Light Contact & Kick Light Α’ Κaτηγορία

Μπαρμπούτη Ανδρονίκη Χρυσό μετάλλιο – Light Contact & Kick Light Α Κατηγορία

Σδούγα Αγγελική Χρυσό μετάλλιο Light Contact & Kick Light Α Κατηγορία

Ασπροποταμίτη Βασιλεία Χρυσό μετάλλιο Kick Light &Ασημένιο μετάλλιο Light Contact Α’ Kaτηγορία

Μπλάτσιου Μαριάντα Χρυσό μετάλλιο Kick Light &Ασημένιο μετάλλιο Light Contact Α΄Κατηγορία

Μπαρμπούτης Χαράλαμπος Ασημένιο μετάλλιο Light Contact & Kick Light Α’ Κατηγορία

Τρίκκας Ηλίας Ασημένιο μετάλλιο Light Contact Α’ Κaτηγορία

Ζαχάρακης Χαράλαμπος Χρυσό μετάλλιο Light Contact Α’ Κaτηγορία

Δροσίνη Αλεξάνδρα Ασημένιο μετάλλιο Kick Light

Καψαδάκη Δήμητρα Χρυσό μετάλλιο Kick Light &Ασημένιο μετάλλιο Light Contact Β’ Κατηγορία

Αρωνιάδα Κωνσταντίνα Χάλκινο Μετάλλιο Kick Light Α’ Κατηγορία

Τρίκκας Αλέξανδρος Ασημένιο μετάλλιο Light Contact Β’ Κaτηγορία

Οι αθλητές που αγωνιστήκαν στην Α’ Κατηγορία και κατέλαβαν την 1η& 2η θέση κατοχύρωσαν την συμμετοχή τους για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων που θα διεξαχθει στο Δουβλίνο της Ιρλανδίας τον Σεπτέμβριο του 2022 και στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών που θα διεξαχθει στην Αττάλεια της Τουρκίας τον Οκτώβριο του 2022. Τους αθλητές συνοδευσαν οι προπονητές της Εθνικής ομάδας Ζαρμακούπης Σταύρος και Νίκος».