16/04/2024

Άθλος Κιλκίς: Ένα χρυσό και δύο αργυρά μετάλλια στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ταεκβοντο

Ο Άθλος Κιλκίς διακρίθηκε στο πρωτάθλημα

Στις 18-19/12/2021 ημέρες Σάββατο και Κυριακή πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Κύπελλο Tαεκβοντο της ΕΛΟΤ στον Πολύγυρο Χαλκιδικής . Αναλυτικά η ανακοίνωση του Άθλου Κιλκίς:

Στο Κύπελλο αυτό συμμετείχαν σύλλογοι από όλη την Ελλάδα που ανήκουν στην Πανελλήνια Ομοσπονδία ΕΛΟΤ.  Στο Πρωτάθλημα αυτό συμμετείχε και ο Αθλητικός Σύλλογος Άθλος Κιλκίς με τους παρακάτω αθλητές.

1. Νικολαΐδη Σοφία Νεανίδων κατηγορία +68 κιλών όπου κατέκτησε την 1η θέση Χρυσο Μετάλλιο.
2. Νικολαιδης Γιώργος εφήβων  κατηγορία +78 κιλών όπου κατέκτησε την 2η θέση Αργυρό Μετάλλιο.
3. Δεγκιάρη Διονυσία Κορασίδων  κατηγορία -51 κιλών  όπου κατέκτησε την 2η θέση Αργυρό Μετάλλιο.

Μετά το πέρας των αγώνων ο προπονητής του συλλόγου Πουντζουκιδης Κων/νος δήλωσε :

«Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από τις εμφανίσεις των αθλητών μας που κατάφεραν στο Πανελλήνιο Κύπελλο να δείξουν το υψηλό αγωνιστικό τους επίπεδο και να εκπροσωπήσουν την πόλη μας επάξια αποσπώντας όλοι Μετάλλια .

Η σκληρή δουλειά, η συνετή προπόνηση και η συνεχής προσπάθεια ανταμείβονται και δείχνουν την σοβαρή δουλειά που γίνεται.
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και καλές γιορτές».