B` προκριματική φάση Ε/Π (ελευθέρα) & Ν/Κ: Οι νικητές

B` προκριματική φάση Ε/Π (ελευθέρα) & Ν/Κ: Οι νικητές

Σφραγίστηκαν και τα τελευταία «εισιτήρια» πρόκρισης σε έφηβους, παίδες (ελευθέρα), νεάνιδες και κορασίδες ενόψει της τελικής φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος.
Χθες, στο κλειστό γυμναστήριο Μίκρας στην Θεσσαλονίκη πραγματοποιήθηκε το πρώτο σκέλος της β` προκριματικής φάσης στις παραπάνω ηλικιακές κατηγορίες, με τους τέσσερις πρώτους (οι δύο πρώτες στα κορίτσια) να εξασφαλίζουν την παρουσία τους στην οκτάδα της τελικής φάσης.
Σήμερα (Κυριακή) θα πραγματοποιηθεί το δεύτερο σκέλος της ίδιας φάσης στο στυλ της ελληνορωμαϊκής εφήβων και παίδων, οπότε και πέσει η αυλαία για εφέτος των προκριματικών στις συγκεκριμένες ηλικιακές κατηγορίες.
Οι αθλητές/ήτριες που εξασφάλισαν την πρόκριση:
ΕΦΗΒΟΙ
50 κιλά
1. Νάρεκ Γρηγοριάν (Δημοκρίτειο)
55 κιλά
1. Δημήτριος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
2. Σταύρος Ατζαμίδης (Ν. Καρυπίδη)
60 κιλά
1. Γεώργιος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
2. Δημήτριος Παπασυμεωνίδης (Κ. Δένδρα)
3. Ιβάν Βίννικ (Δημοκρίτειο)
3. Γεώργιος Τσακιρίδης (Μπούντο Θεσσαλονίκης)
66 κιλά
1. Αλέξανδρος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
2. Αθανάσιος Καρατζιάς (Ευρωπός)
3. Παναγιώτης Καραγιαννάκος (Ν. Καρυπίδης)
3. Παναγιώτης Παπαδόπουλος (Καλλικράτεια)
74 κιλά
1. Ασπαρ Κοτανίδης (ΓΑΣ Κιλκίς)
2. Γεώργιος Γιαννάκης (Π. Μπόρας Θέρμης)
3. Χαρίδημος Ζουλάκης (Διογένης Σερρών)
4. Νεκτάριος Πανελλάς (Ν. Καρυπίδης)
84 κιλά
1. Παύλος Κυριακίδης (Ευρωπός)
2. Χρήστος Σαμαρτζίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
3. Γκελάκης Ματσουκατίδης (Ευκαρπία)
3. Παύλος Φωτιάδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
96 κιλά
1. Νιάζι-Νίκος Ιμπις (Δημοκρίτειο)
2. Δημήτριος Ακριτίδης (Ευκαρπία)
3. Δημήτριος Χασίδης (Ν. Καρυπίδη)
3. Κυριάκος Βαλσαμίδης (ΓΟ Ευόσμου)
120 κιλά
1. Γεώργιος Νιζάμης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Κωνσταντίνος Πασιάς (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
3. Δημήτιος Ευθυμιάδης (Καλλικράτεια)
3. Κυριάκος Τσουρβαλούδης (Ημαθίων)
ΠΑΙΔΕΣ
42 κιλά
1. Θωμάς Παπαδόπουλος (Δήμος Αλεξάνδρειας)
2. Γεώργιος Καλιφατίδης (Τιτάνες)
46 κιλά
1. Ραφαήλ Δρομπουλιανούδης (Ημαθίων)
2. Αριστείδης Αδαμίδης (Ν. Καρυπίδη)
3. Ιωάννης Ξανθόπουλος (Τιτάνες Μενιδίου)
50 κιλά
1. Νάρεκ Γρηγοριάν (Δημοκρίτειο)
54 κιλά
1. Χρήστος Σκόνδρας (Δημοκρίτειο)
2. Σταύρος Μανωλόπουλος (Δήμος Αλεξάνδρειας)
58 κιλά
1. Ιβάν Βίννικ (Δημοκρίτειο)
2. Παναγιώτης Γιαννόπουλος (Δήμος Αλεξάνδρειας)
3. Αναστάσιος Καρονίδης (Ευκαρπία)
63 κιλά
1. Ηλίας Αναστασιάδης (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
2. Ηλίας Μαραντίδης (Ευκαρπία)
3. Αλέξης Αζωίδης (Πόντος Καβάλας)
3. Αναστάσιος Τσιαπανίτης (Δήμος Αλεξάνδρειας)
69 κιλά
1. Παύλος Κάπογλου (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Αντώνιος Δελαπόρτας (Άρης)
3. Χρήστος Γρηγοριάν (Δημοκρίτειο)
3. Ιωάννης Ηλιάδης (Ευκαρπία)
76 κιλά
1. Παναγιώτης Κουκλάρης (ΓΟ Ευόσμου)
2. Πέτρος Μαντέλας (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
3. Δημήτριος Λιβανός (Καλλικράτεια)
3. Αβραάμ Μπαϊρακταρίδης (Πόντος Καβάλας)
85 κιλά
1. Βίκιος Νικολαίδης (Ευκαρπία)
2. Ευστάθιος Καριοφυλλίδης (Βικτώρια)
3. Βασίλειος Κουτσουρούμπας (Βισάλτης)
4. Αλέξιος Πασαλίδης (Δημοκρίτειο)
100 κιλά
1. Χρήστος Χουνάς-Λυρατζής (ΓΟ Ευόσμου)
2. Παναγιώτης Τσαπάρας (Ήφαιστος Βαθυλάκου)
3. Γεώργιος Κρουσοβάλης (Ν. Καρυπίδη)
4. Δημήτριος Ζωϊτσούδης (Ημαθίων)
ΝΕΑΝΙΔΕΣ
44 κιλά
1. Ιωάννα Βαβάμη (Αγ. Νέστωρας)
48 κιλά
1. Αναστασία Μητρετούδη (Αγ. Νέστωρας)
59 κιλά
1. Βιργινία Τσακνάκη (Ήφαιστος Βαθυλάκου)
63 κιλά
1. Αντιγόνη Παγκαλίδου (ΑΣ Μακεδόνων)
2. Μαρία Κριαρίδου (Ευκαρπία)
67 κιλά
1. Ειρήνη Γαβρανίδου (Αγ. Νέστωρας)
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
46 κιλά
1. Φωτεινή Μαγγοπούλου (Ήφαιστος Βαθυλάκου)
2. Ειρήνη Παπαδοπούλου (Καλλικράτεια)
52 κιλά
1. Μαρία Νικολαίδου (Ευκαρπία)
2. Ιορδανία Καραθάνου (Ήφαιστος Βαθυλάκου)
56 κιλά
1. Ανν-Μαρία Ψαλλιδάκη (Μίνωας Κρήτης)
2. Άρτεμις Χανδρινού (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
60 κιλά
1. Μαρκέλα Τζουμπουσλή (ΠΑΟ Βόλου)
2. Αναστασία Χασάπη (Ήφαιστος Βαθυλάκου)
65 κιλά
1. Χριστίνα-Μαρία Αμπατζή (Ευκαρπία)
2. Μαρία Κριαρίδου (Ευκαρπία)
70 κιλά
1. Μελίνα Κουβαρά (Δίας Αχαρνών)
2. Μαρία Πούλιου (Αγ. Νέστωρας)