Τελική φάση ελευθέρας παίδων: Οι προκριθέντες

Τελική φάση ελευθέρας παίδων: Οι προκριθέντες

Τους τίτλους στα 69, 76, 85 και 100 κιλά θα προσπαθήσουν να υπερασπιστούν οι Θεόδωρος Ιωσηφίδης, Θεόδωρος Κυριακίδης, Αλέξανδρος Τσαντικίδης και Γεώργιος Γεωργιάδης στην τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος παίδων ελευθέρας που θα πραγματοποιηθεί την 21η Μαρτίου στα Τρίκαλα.

Το Γραφείο Τύπου της ΕΟΦ Πάλης σας παρουσιάζει τις τελικές οκτάδες (όπου υπάρχουν) των αθλητών που προκρίθηκαν στην τελική φάση καθώς και το μετάλλιο που είχαν κατακτήσει στην αντίστοιχη περσινή διοργάνωση.

ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΑΙΔΩΝ
42 κιλά
Θωμάς Παπαδόπουλος (Δήμος Αλεξάνδρειας)
Γεώργιος Καλιφατίδης (Τιτάνες)
46 κιλά
Γιώργος Πιλίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
Μιχαήλ Σιδηρόπουλος (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
Ραφαήλ Δρομπουλιανούδης (Ημαθίων) –3ος–
Αριστείδης Αδαμίδης (Ν. Καρυπίδη)
Ιωάννης Ξανθόπουλος (Τιτάνες Μενιδίου)
50 κιλά
Αλέξανδρος Κάπελλας (Μιλτιάδη Μαραθώνα)
Αναστάσιος Παπαδόπουλος (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
Νικόλαος Βλάνδος (Αντύπας Νίκαιας)
Νάρεκ Γρηγοριάν (Δημοκρίτειο) –1ος 46κ.–
54 κιλά
Χρήστος Σκόνδρας (Δημοκρίτειο)
Σταύρος Μανωλόπουλος (Δήμος Αλεξάνδρειας)
58 κιλά
Παναγιώτης Λαζαρίδης (Δίας Αχαρνών) –2ος–
Θεόδωρος Φανούριος Τσατσάκης (Άτλας Καλλιθέας) –3ος 54κ.–
Νικηφόρος Κάπελλας (Μιλτιάδη Μαραθώνα)
Βύρων Πούλιος (Ολυμπία Κλαμπ)
Ιβάν Βίννικ (Δημοκρίτειο) –1ος 50κ.–
Παναγιώτης Γιαννόπουλος (Δήμος Αλεξάνδρειας)
Αναστάσιος Κορωνίδης (Ευκαρπία)
63 κιλά
Δημήτριος Πουρουζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου) –3ος–
Ιωάννης Λοϊζίδης (Τιτάνες)
Χρήστος Γεροχρήστος (ΠΑΟ Βόλου)
Δημήτριος Ποτουρίδης (Άτλας Καλλιθέας) –3ος 58κ.–
Ηλίας Αναστασιάδης (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
Ηλίας Μαραντίδης (Ευκαρπία) –2ος 54κ.–
Αλέξης Αζωίδης (Πόντος Καβάλας)
Αναστάσιος Τσιαπανίτης (Δήμος Αλεξάνδρειας)
69 κιλά
Γεννάδιος Καρυπίδης (Ευκαρπία) –1ος 58κ.–
Γιώργος Λοϊζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
Σταύρος Λοϊζίδης (Τιτάνες) –2ος 63κ.–
Θεόδωρος Ιωσηφίδης (Ευκαρπία) –1ος–
Παύλος Κάπογλου (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
Αντώνιος Δελαπόρτας (Άρης) –3ος 76κ.–
Χρήστος Γρηγοριάν (Δημοκρίτειο)
Ιωάννης Ηλιάδης (Ευκαρπία)
76 κιλά
Ιωάννης Μαραγκόπουλος (Ευκαρπία) –3ος 69κ.–
Σταύρος Αλεβίζος (Άτλας Καλλιθέας)
Κωνσταντίνος Θεοφανάκης (Σπάρτακος Αχαρνών) –3ος–
Θεόδωρος Κυριακίδης (Ευκαρπία) –1ος–
Παναγιώτης Κουκλάρης (ΓΟ Ευόσμου)
Πέτρος Μαντέλας (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
Δημήτριος Λιβανός (Καλλικράτεια)
Αβραάμ Μπαϊρακταρίδης (Πόντος Καβάλας)
85 κιλά
Αλέξανδρος Τσαντικίδης (Ευκαρπία) –1ος–
Χρήστος Πετρίδης (Μακεδόνες Ευόσμου) –3ος–
Αλέξανδρος Παπαδόπουλος (Δίας Αχαρνών)
Σακελλάριος Σφακιωτάκης (Άτλας Καλλιθέας)
Βίκιος Νικολαίδης (Ευκαρπία)
Ευστάθιος Καριοφυλλίδης (Βικτώρια)
Βασίλειος Κουτσουρούμπας (Βισάλτης)
Αλέξιος Πασαλίδης (Δημοκρίτειο)
100 κιλά
Γιώργος Γεωργιάδης (Ευκαρπία) –1ος–
Δημοσθένης Γκουγκούδης (Ημαθίων) –3ος–
Γιώργος Τσαρούχας (ΠΣ Ραφήνας & Περιχώρων)
Χρήστος Χουνάς-Λυρατζής (ΓΟ Ευόσμου)
Παναγιώτης Τσαπάρας (Ήφαιστος Βαθυλάκου)
Γεώργιος Κρουσοβάλης (Ν. Καρυπίδη)
Δημήτριος Ζωϊτσούδης (Ημαθίων)