Στη Θεσσαλονίκη «κλειδώνουν» οι προκρίσεις για την τελική φάση σε Ε/Π & Ν/Κ

Στη Θεσσαλονίκη «κλειδώνουν» οι προκρίσεις για την τελική φάση σε Ε/Π & Ν/Κ

Με τη Β` προκριματική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος Ε/Π & Ν/Κ που θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό γυμναστήριο της Μίκρας στην Θεσσαλονίκη, συνεχίζεται η αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο.

Συνολικά θα συμμετέχουν 280 αθλητές και αθλήτριες από περίπου 50 σωματεία με τους τέσσερις πρώτους και πρώτες κάθε κατηγορίες να εξασφαλίζουν το «εισιτήριο» της πρόκρισης για την τελική φάση.

Το πρόγραμμα:
Σάββατο 14 Φεβρουαρίου
11:00-12:00 Ζύγιση
13:00 Αγώνες ελευθέρας & Ν/Κ

Kυριακή 15 Φεβρουαρίου
11:00-12:00 Ζύγιση
13:00 Αγώνες ελληνορωμαϊκής

Από την α` προκριματική φάση που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα, την πρόκριση πήραν οι εξής αθλητές/ήτριες:
ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΕΦΗΒΩΝ
55 κιλά εφήβων
1. Θεοχάρης Καλανίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Χρήστος Βαρβαρίδης (Ευκαρπία)
3. Γιώργος Μιαούλης (ΠΣ Ραφήνας & Περιχώρων)
60 κιλά εφήβων
1. Φώτης Παπαδάκης (Άτλας Καλλιθέας)
2. Γιώργος Κυβέλωφ (Άτλας Καλλιθέας)
3. Αθανάσιος Κάνος (Δίας Αχαρνών)
66 κιλά εφήβων
1. Κυριάκος Σωτηριάδης (Μακεδόνες Ευόσμου)
2. Πέτρος Βλάνδος (Αντύπας Νίκαιας)
74 κιλά εφήβων
1. Θεόδωρος Κυριακίδης (Ευκαρπία)
2. Κωνσταντίνος Γκότσης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
3. Κυριάκος Παπαδόπουλος (Δίας Αχαρνών)
3. Θεόδωρος Ιωσηφίδης (Ευκαρπία)
84 κιλά εφήβων
1. Ηλίας Κύδρος (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Στέλιος Στρίλιγκας (ΑΠΟ Ρεθύμνου)
3. Ιωάννης Βασιλειάδης (Δίας Αχαρνών)
3. Γιώργος Κυριακόπουλος (ΕΑΛ Πήγασος)
96 κιλά εφήβων
1 . Αθανάσιος Καπαθανασίδης (Πολυνείκης Ταύρου)
2. Χρήστος Μαυρίδης (ΠΑΟ Βόλου)
3. Ραφαήλ Κυριακόπουλος (ΕΑΛ Πήγασος)
4. Αντώνιος Δενδρινός (ΑΠΟ Ρεθύμνου)
120 κιλά εφήβων
1. Γιώργος Ρισκίδης (Άτλας Καλλιθέας)
2. Νικόλαος Καρανικόλας (Άτλας Καλλιθέας)
3. Γιώργος Γεωργιάδης (Ευκαρπία)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
43 κιλά
1. Νίκη Δισακιά (Κερκίων Χαϊδαρίου)
56 κιλά
1. Βάια Σαμαρτζή (ΠΟΠ)
2. Χριστίνα Δερμικάν (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
3. Ιωάννα Μαρία Κωτσίδου (Άτλας Καλλιθέας)
4. Άννα Μαρία Ψαλλιδάκη (Μίνωας)
60 κιλά
1. Φανή Χειλεντζάρη (Ευπυρίδαι)
2. Αναστασία Χαφουσίδου (Άτλας Καλλιθέας)
65 κιλά
1. Δήμητρα Σωτηριάδου (Μακεδόνες Ευόσμου)
2. Αγγγελική Αλεξάκη (Άτλας Καλλιθέας)
70 κιλά
1. Ειρήνη Φώφιλα (Ευπυρίδαι)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ
51 κιλά
1. Ελένη Παπαμιχαήλ (Άρης Θεσσαλονίκης)
59 κιλά
1. Μαρκέλα Τζουμπουσλή (ΠΑΟ Βόλου)
2. Ελένη Παρασκευή Καρατζά (ΠΟΠ)
63 κιλά
1. Αιντα Αχμέτ (Ευπυρίδαι)
72 κιλά
1. Σιμέλα Χανδρινού (Κερκίων Χαϊδαρίου)
2. Λυγερή Βούλγαρη (ΠΑΟ Βόλου)

ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΑΙΔΩΝ
46 κιλά παίδων
1. Γιώργος Πιπίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
2. Μιχαήλ Σιδηρόπουλος (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
50 κιλά παίδων
1. Αλέξανδρος Κάπελλας (Μιλτιάδη Μαραθώνα)
2. Αναστάσιος Παπαδόπουλος (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
3. Νικόλαος Βλάνδος (Αντύπας Νίκαιας)
58 κιλά παίδων
1. Παναγιώτης Λαζαρίδης (Δίας Αχαρνών)
2. Θεόδωρος Φανούριος Τσατάκης (Άτλας Καλλιθέας)
3. Νικηφόρος Κάπελλας (Μιλτιάδη Μαραθώνα)
4. Βύρων Πούλιος (Ολυμπία Κλαμπ)
63 κιλά παίδων
1. Δημήτριος Πουρουζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
2. Ιωάννης Λοϊζίδης (Τιτάνες)
3. Χρήστος Γεροχρήστος (ΠΑΟ Βόλου)
3. Δημήτριος Ποτουρίδης (Άτλας Καλλιθέας)
69 κιλά παίδων
1. Γεννάδιος Καρυπίδης (Ευκαρπία)
2. Γιώργος Λοϊζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
3. Σταύρος Λοϊζίδης (Τιτάνες)
3. Θεόδωρος Ιωσηφίδης (Ευκαρπία)
76 κιλά παίδων
1. Ιωάννης Μαραγκόπουλος (Ευκαπρία)
2. Σταύρος Αλεβίζος (Άτλας Καλλιθέας)
3. Κωνσταντίνος Θεοφανάκης (Σπάρτακος Αχαρνών)
3. Θεόδωρος Κυριακίδης (Ευκαρπία)
85 κιλά παίδων
1. Αλέξανδρος Τσαντικίδης (Ευκαρπία)
2. Χρήστος Πετρίδης (Μακεδόνες Ευόσμου)
3. Αλέξανδρος Παπαδόπουλος (Δίας Αχαρνών)
4. Σακελάριος Σφακιωτάκης (Άτλας Καλλιθέας)
100 κιλά παίδων
1. Γιώργος Γεωργιάδης (Ευκαρπία)
2. Δημοσθένης Γκουγκούδης (Ημαθίων)
3. Γιώργος Τσαρούχας (ΠΣ Ραφήνας & Περιχώρων)

ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΕΦΗΒΩΝ
55 κιλά εφήβων
1. Μιχαήλ Κουτσουρίδης (Ηρακλής Περιστερίου)
2. Αλέξανδρος Καλτάκης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
3. Νικόλαος Σαχπαζίδης (Παντζιτζιφιακός)
4. Χαράλαμπος Λουκίδης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
60 κιλά εφήβων
1. Πέτρος Γεροντίδης (Ολύμπιοι Κατερίνης)
2. Στέφανος Μανασίδης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
3. Κωνσταντίνος Καλαϊτζίδης (Παντζιτζιφιακός)
4. Γιώργος Τσιρώνης (Εθνικός ΓΣ)
66 κιλά εφήβων
1. Γιώργος Αναγνωστάκης (ΠΟΠ)
2. Δημήτρης Καραβασίλης (ΑΑΠ Δράμας)
3. Δημήτρης Μπούσουλας (Μιλτιάδης Μαραθώνα)
3. Ηρακλής Σακοράφας (ΑΠΣ Τρικάλων)
74 κιλά εφήβων
1. Χρίστος Κουτσουρίδης (ΒΑΟ)
2. Παναγιώτης Σισμανίδης (ΠΑΟΚ)
3. Παντελής Χατζηγεωργίου (Εθνικός ΓΣ)
3. Χρήστος Ατρίδης (Ηρακλής Περιστερίου)
84 κιλά εφήβων
1. Μάριο Καραντζά (Άθλος Κατερίνης)
2. Άγγελος Τσατμάς (ΑΑΠ Δράμας)
3. Σταύρος Καταβελάκος (Εθνικός ΓΣ)
3. Κωνσταντίνος Μενεγάκης (Θησέας Περιστερίου)
96 κιλά εφήβων
1. Κωνσταντίνος Παλαβός (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
2. Χρήστος Ασημακόπουλος (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
120 κιλά εφήβων
1. Κωνσταντίνο Κυπραίος (Μίνωας)
2. Ιωάννης Χαλκιαδάκης (Μίνωας)
42 κιλά παίδων
1. Ιωάννης Δεμιρκιάν (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)

ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΙΔΩΝ
50 κιλά παίδων
1. Δημήτρης Αλεξάνδρου (ΠΟΠ)
2. Αλέξανδρος Κάπελλας (Μιλτιάδης Μαραθώνα)
54 κιλά παίδων
1. Παύλος Καροκοτζίδης (Μιλτιάδης Μαραθώνα)
2. Κωνσταντίνος Μακρίδης (Μακεδόνες Ευόσμου)
3. Βασίλειος Καγκαράκης (ΠΟΠ)
4. Χρυσοβαλάντης Καμπούρης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
58 κιλά παίδων
1. Δημήτρης Κουπλίδης (Παντζιτζιφιακός)
2. Γιώργος Σωτηριάδης (ΠΑΟΚ)
3. Νικηφόρος Κάπελλας (Μιλτιάδης Μαραθώνα)
3. Χρήστος Μπαφράλης (Αρχέλαος)
63 κιλά παίδων
1. Νίκος Δογάνης (ΠΑΟΚ)
2. Χρήστος Μπαλάσκας (Ηρακλής Περιστερίου)
3. Νικόλαος Δαμιανάκης (Μίνωας)
3. Χρήστος Ζαπουνίδης (Αρχέλαος)
69 κιλά παίδων
1. Κωνσταντίνος Βάχλας (ΠΟΠ)
2. Ευάγγελος Γιάλι (Πολυνείκης Ταύρου)
3. Δημήτρης Ανδρουλάκης (Μίνωας)
3. Φώτης Αργυρόπουλος (Παλαίστρα)
76 κιλά παίδων
1. Κωνσταντίνος Παροτσίδης (Ηρακλής Ασπροπύργου)
2. Χρήστος Χειλεντζάρης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
3. Αναστάσιος Ζαλώνης (Θησέας Περιστερίου)
3. Στέλιος Μαργαρίτης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
85 κιλά παίδων
1. Μιχαήλ Ιωσηφίδης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
2. Παγκράτιος Παγκρατίδης (ΒΑΟ)
3. Αλέξανδρος Γρηγοράκης (Γρ. Λαμπράκης)
3. Ιωάννης Πέτσας (Πλαστήρας Καρδίτσας)
100 κιλά παίδων
1. Ιωάννης Σιδηρόπουλος (Παντζιτζιφιακός)
2. Χρήστος Λυρατζής-Χουνάς (Μακεδόνες Ευόσμου)
3. Γιώργος Παπαγεωργίου (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
3. Ιορδάνης Καλαϊτζίδης (Ολύμπιοι)