A` προκριματική φάση Π/Κ-Ε/Ν: Τα αποτελέσματα της ελευθέρας

A` προκριματική φάση Π/Κ-Ε/Ν: Τα αποτελέσματα της ελευθέρας

ο πρώτο σκέλος του παζλ για τη συγκρότηση της λίστας των οκτώ αθλητών σε κάθε κατηγορία βάρους που θα δώσουν το «παρών» στην τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων, κορασίδων, νεανίδων και παίδων, ολοκληρώθηκε την Κυριακή στην Καισαριανή.

Στο κλειστό γυμναστήριο «Γ. Μελλησινός», πραγματοποιήθηκε η α` προκριματική φάση της διοργάνωσης, με το στυλ της ελευθέρας να ρίχνει την αυλαία την 2η και τελευταία ημέρα της διοργάνωσης. Από τους αγώνες της Καισαριανής, προκρίθηκαν οι τέσσερις πρώτοι από κάθε κατηγορία, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι η β` προκριματική φάση θα γίνει το διήμερο 14-15 Φεβρουαρίου στην Θεσσαλονίκη.

Η τελική φάση θα πραγματοποιηθεί Μάρτιο (παίδων, κορασίδων) και Απρίλιο (εφήβων, νεανίδων). Οι αθλητές και οι αθλήτριες που προκρίθηκαν από τη διοργάνωση της Καισαριανής ήταν οι εξής:

Α` προκριματική φάση (Ελευθέρα Εφήβων, Κορασίδων, Νεανίδων & Παίδων)
55 κιλά εφήβων 
1. Θεοχάρης Καλανίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Χρήστος Βαρβαρίδης (Ευκαρπία)
3. Γιώργος Μιαούλης (ΠΣ Ραφήνας & Περιχώρων)
60 κιλά εφήβων 
1. Φώτης Παπαδάκης (Άτλας Καλλιθέας)
2. Γιώργος Κυβέλωφ (Άτλας Καλλιθέας)
3. Αθανάσιος Κάνος (Δίας Αχαρνών)
66 κιλά εφήβων
1. Κυριάκος Σωτηριάδης (Μακεδόνες Ευόσμου)
2. Πέτρος Βλάνδος (Αντύπας Νίκαιας)
74 κιλά εφήβων
1. Θεόδωρος Κυριακίδης (Ευκαρπία)
2. Κωνσταντίνος Γκότσης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
3. Κυριάκος Παπαδόπουλος (Δίας Αχαρνών)
3. Θεόδωρος Ιωσηφίδης (Ευκαρπία)
84 κιλά εφήβων 
1. Ηλίας Κύδρος (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Στέλιος Στρίλιγκας (ΑΠΟ Ρεθύμνου)
3. Ιωάννης Βασιλειάδης (Δίας Αχαρνών)
3. Γιώργος Κυριακόπουλος (ΕΑΛ Πήγασος)
96 κιλά εφήβων
1 . Αθανάσιος Καπαθανασίδης (Πολυνείκης Ταύρου)
2. Χρήστος Μαυρίδης (ΠΑΟ Βόλου)
3. Ραφαήλ Κυριακόπουλος (ΕΑΛ Πήγασος)
4. Αντώνιος Δενδρινός (ΑΠΟ Ρεθύμνου)
120 κιλά εφήβων
1. Γιώργος Ρισκίδης (Άτλας Καλλιθέας)
2. Νικόλαος Καρανικόλας (Άτλας Καλλιθέας)
3. Γιώργος Γεωργιάδης (Ευκαρπία)

43 κιλά κορασίδων 
1. Νίκη Δισακιά (Κερκίων Χαϊδαρίου)
56 κιλά κορασίδων 
1. Βάια Σαμαρτζή (ΠΟΠ)
2. Χριστίνα Δερμικάν (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
3. Ιωάννα Μαρία Κωτσίδου (Άτλας Καλλιθέας)
4. Άννα Μαρία Ψαλλιδάκη (Μίνωας)
60 κιλά κορασίδων
1. Φανή Χειλεντζάρη (Ευπυρίδαι)
2. Αναστασία Χαφουσίδου (Άτλας Καλλιθέας)
65 κιλά κορασίδων 
1. Δήμητρα Σωτηριάδου (Μακεδόνες Ευόσμου)
2. Αγγγελική Αλεξάκη (Άτλας Καλλιθέας)
70 κιλά κορασίδων 
1. Ειρήνη Φώφιλα (Ευπυρίδαι)

51 κιλά νεανίδων 
1. Ελένη Παπαμιχαήλ (Άρης Θεσσαλονίκης)
59 κιλά νεανίδων 
1. Μαρκέλα Τζουμπουσλή (ΠΑΟ Βόλου)
2. Ελένη Παρασκευή Καρατζά (ΠΟΠ)
63 κιλά νεανίδων
1. Αιντα Αχμέτ (Ευπυρίδαι)
72 κιλά νεανίδων 
1. Σιμέλα Χανδρινού (Κερκίων Χαϊδαρίου)
2. Λυγερή Βούλγαρη (ΠΑΟ Βόλου)

46 κιλά παίδων
1. Γιώργος Πιπίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
2. Μιχαήλ Σιδηρόπουλος (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
50 κιλά παίδων 
1. Αλέξανδρος Κάπελλας (Μιλτιάδη Μαραθώνα)
2. Αναστάσιος Παπαδόπουλος (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
3. Νικόλαος Βλάνδος (Αντύπας Νίκαιας)
58 κιλά παίδων 
1. Παναγιώτης Λαζαρίδης (Δίας Αχαρνών)
2. Θεόδωρος Φανούριος Τσατάκης (Άτλας Καλλιθέας)
3. Νικηφόρος Κάπελλας (Μιλτιάδη Μαραθώνα)
4. Βύρων Πούλιος (Ολυμπία Κλαμπ)
63 κιλά παίδων 
1. Δημήτριος Πουρουζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
2. Ιωάννης Λοϊζίδης (Τιτάνες)
3. Χρήστος Γεροχρήστος (ΠΑΟ Βόλου)
3. Δημήτριος Ποτουρίδης (Άτλας Καλλιθέας)
69 κιλά παίδων 
1. Γεννάδιος Καρυπίδης (Ευκαρπία)
2. Γιώργος Λοϊζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
3. Σταύρος Λοϊζίδης (Τιτάνες)
3. Θεόδωρος Ιωσηφίδης (Ευκαρπία)
76 κιλά παίδων
1. Ιωάννης Μαραγκόπουλος (Ευκαπρία)
2. Σταύρος Αλεβίζος (Άτλας Καλλιθέας)
3. Κωνσταντίνος Θεοφανάκης (Σπάρτακος Αχαρνών)
3. Θεόδωρος Κυριακίδης (Ευκαρπία)
85 κιλά παίδων 
1. Αλέξανδρος Τσαντικίδης (Ευκαρπία)
2. Χρήστος Πετρίδης (Μακεδόνες Ευόσμου)
3. Αλέξανδρος Παπαδόπουλος (Δίας Αχαρνών)
4. Σακελάριος Σφακιωτάκης (Άτλας Καλλιθέας)
100 κιλά παίδων 
1. Γιώργος Γεωργιάδης (Ευκαρπία)
2. Δημοσθένης Γκουγκούδης (Ημαθίων)
3. Γιώργος Τσαρούχας (ΠΣ Ραφήνας & Περιχώρων)