24/01/2020

Πάλη: Πρωταθλητές Ελλάδας Ευκαρπία και Ευπυρίδαι

Με πολύ μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Ανδρών – Γυναικών που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Βύρωνα.

  • Η επιλογή των πρωταθλητών στον εξοπλισμό μαχητικών αθλημάτων

Διαβάστε την ανακοίνωση της Ομοσπονδίας Πάλης για την ολοκλήρωση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος: «Με το στιλ της ελευθέρας και τη γυναικεία Πάλη έκλεισε ένα παλαιστικό διήμερο, γεμάτο πάθος και συναρπαστικούς αγώνες.

Στην ελευθέρα, πρωταθλητής σύλλογος αναδείχτηκε η Ευκαρπία με 179β. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Μέγας Αλέξανδρος Ασπροπύργου με 73β. και το Δημοκρίτειο Κομοτηνής με 37β.

Στις γυναίκες πρώτευσε ο ΑΟ Ευπυρίδαι με 45β. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε το Δημοκρίτειο Κομοτηνής με 30β. και το χάλκινο ο Αρης με 11β.

Με την ολοκλήρωση του Πανελληνίου πρωταθλήματος θα συγκροτηθούν και οι Εθνικές ομάδες για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στα μέσα Φεβρουαρίου.

Αναλυτικά οι νικητές ανά κατηγορία:

Ελευθέρα

57κ.

1 ΜΑΡΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΠΑΡΟΤΣΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡ/ΡΓΟΥ)
3 ΤΣΑΤΣΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΠΑΛΕΥΕ)

61κ.

1 ΠΙΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)
2 ΓΚΡΙΓΚΟΡΙΑΝ ΝΑΡΕΚ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

65κ.

1 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
2 ΒΙΝΝΙΚ ΙΒΑΝ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
3 ΒΛΑΝΔΟΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΑΝΤΥΠΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ)
3 ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡ/ΡΓΟΥ)

70κ.

1 ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡ/ΡΓΟΥ)
2 ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ (ΟΛ.Ν.ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ )
3 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡ/ΡΓΟΥ)
3 ΤΖΟΥΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)

74κ.

1 ΜΠΙΝΕΝΜΠΑΟΥΜ ΚΥΡΙΛΛΟΣ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)
2 ΣΑΜΑΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ)
3 ΚΑΠΟΓΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡ/ΡΓΟΥ)

79κ.

1 ΤΣΑΝΤΙΚΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΑΥΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
3 ΓΚΟΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

86κ.

1 ΣΑΒΒΟΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)
2 ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΞΕΝΙΔΗΣ ΤΙΜΟΦΕΪ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡ/ΡΓΟΥ)
3 ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

92κ.

1 ΚΟΥΚΛΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΣΑΜΑΡΤΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (Κ.ΔΕΝΔΡΑ)
3 ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΥΡΩΠΟΣ)
3 ΜΑΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

97κ.

1 ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΜΠΛΙΑΤΖΕ ΓΚΙΒΙ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΚΥΔΡΟΣ ΗΛΙΑΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΝΥΦΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΔΙΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ)

125κ.

1 ΙΜΠΙΖ ΝΙΑΖΙ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
2 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

50κ.

1 ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΑΘΗΝΑ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)

53κ.

1 ΠΡΕΒΟΛΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
2 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)

55κ.

1 ΔΕΜΙΡΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΣΙΨΑ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (ΟΛΥΜΠΙΑ ΚΛΑΜΠ)

57κ.

1 ΧΑΤΣΑΤΟΥΡΟΒΑ ΖΩΗ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ (ΑΡΗΣ)

59κ.

1 ΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΗΜΑΘΙΩΝ)

63κ.

1 ΠΑΪΤΑΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-ΜΑΡΙΑ (ΠΟΠ)
2 ΧΑΦΟΥΣΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)
3 ΖΑΧΑΡΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ)

65κ.

1 ΝΤΑΜΟΤΣΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
2 ΤΕΛΙΑΝΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
3 ΚΑΛΤΟΥΡΟΥΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)

68κ.

1 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΓΟΡΩ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΞΕΝΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
3 ΜΗΤΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΡΧΕΛΑΟΣ)

72κ.

1 ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΛΥΓΕΡΗ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΑΡΗΣ)
2 ΜΑΚΡΙΔΗ ΜΑΡΙΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)

76κ.

1 ΠΙΤΣΙΑΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΟΓΧΗΣΤΟΣ)
2 ΑΧΜΕΤ ΑΪΝΤΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)».