19/09/2021

Πάλη: Ο Εθνικός πρωταθλητής σύλλογος στους Εφηβους ελληνορωμαϊκής

Ο Εθνικός αναδείχθηκε πρωταθλητής σύλλογος καθώς συγκέντρωσε 71β.. Στη δεύτερη θέση βρέθηκαν οι Λεωντίδες με 60β. και στην τρίτη ο ΠΑΟΚ με 50β.

Με πολύ μεγάλη επιτυχία και συναρπαστικές αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Εφήβων – Νεανίδων που διεξάγεται στις Σέρρες. Στην πρώτη ημέρα πραγματοποιήθηκε το στιλ της ελληνορωμαϊκής και τα νέα παιδιά έδειξαν ότι διαθέτουν ταλέντο προκειμένου να πρωταγωνιστήσουν στις διεθνείς διοργανώσεις.

Ο Εθνικός αναδείχθηκε πρωταθλητής σύλλογος καθώς συγκέντρωσε 71β.. Στη δεύτερη θέση βρέθηκαν οι Λεωντίδες με 60β. και στην τρίτη ο ΠΑΟΚ με 50β..

Οι αγώνες εκτός από τους Πανελλήνιους τίτλους αποτελούν και κριτήριο για την συγκρότηση των προεθνικών ομάδων.

Το πρόγραμμα σήμερα συνεχίζεται με το στιλ της ελευθέρας και τη γυναικεία Πάλη. Οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά σε live streaming.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά κατηγορία:

55κ.

1 ΖΑΪΡΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ (ΣΒΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
2 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ)
3 ΑΓΓΑΦΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΑΠ ΔΡΑΜΑΣ)

60κ.

1 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΠΑΟΚ)
2 ΖΕΪΤΙΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΛΕΩΝΤΙΔΕΣ)

63κ.

1 ΠΕΤΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
2 ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)
3 ΚΟΥΤΕΛΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (ΠΑΟΚ)
3 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΟΛ.ΦΛΟΓΑ ΞΑΝΘΗΣ)

67κ.

1 ΚΑΛΑΪΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΛΕΩΝΤΙΔΕΣ)
2 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
3 ΜΠΑΤΖΑΚΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ)
3 ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ)

72κ.

1 ΤΖΑΜΠΙΣΒΙΛΥ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ΑΑΠ ΔΡΑΜΑΣ)
2 ΧΡΥΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ)
3 ΤΣΟΛΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΛΕΩΝΤΙΔΕΣ)
3 ΚΑΠΑΝΤΑΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ (ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

77κ.

1 ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ.)
2 ΜΠΟΥΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-ΦΩΤΙΟΣ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)
3 ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΘΩΜΑΣ (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
3 ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ)

82κ.

1 ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΑΒΡΑΑΜ (ΠΑΟΚ)
2 ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ)
3 ΧΑΡΙΤΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΑΡΧΕΛΑΟΣ)

87κ.

1 ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΛΕΩΝΤΙΔΕΣ)
2 ΟΒΑΚΙΜΙΑΝ ΓΚΟΡΙΚ (ΠΑΟΚ)
3 ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ)

97κ.

1 ΤΣΙΟΒΟΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
2 ΚΟΥΖΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)
3 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΛΕΩΝΤΙΔΕΣ)

130κ.

1 ΝΤΟΥΝΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΟΠ)
2 ΜΠΕΓΚΑ ΙΛΙΡ (ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ)
3 ΧΡΥΣΙΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΙ)
3 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (ΛΕΩΝΤΙΔΕΣ)