Οι προκριθέντες αθλητές της τελικής φάσης ανά κατηγορία στην ελευθέρα

Οι προκριθέντες αθλητές της τελικής φάσης ανά κατηγορία στην ελευθέρα

Τελευταία ημέρα η σημερινή για την αποστολή της οριστικής δήλωσης συμμετοχής των προκριθέντων αθλητών και αθλητριών στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος ανδρών και γυναικών του 2014.

Η τελική φάση θα φιλοξενηθεί στο Δήμο της Ηλιούπολης (Αττική) στις 9 Φεβρουαρίου του 2014 με την ώρα έναρξης των αγώνων να έχει καθοριστεί στις 10:00 π.μ.. Η ιατρική εξέταση – ζύγιση – κλήρωση, θα γίνει την προηγούμενη ημέρα (Σάββατο 8 Ιανουαρίου) από 18:00 έως 20:00 μ.μ..

Οι πρώτοι τέσσερεις από κάθε κατηγορία βάρους σε κάθε μία από της προκριματικές φάσεις αποτελούν την οκτάδα της τελικής φάσης του πρωταθλήματος. Σε αντίθεση με τα προηγούμενα χρόνια η κλήρωση δεν είναι προκαθορισμένη βάση σειράς πρόκρισης, αλλά θα καθοριστεί με την κλασική διαδικασία κατά την ζύγιση.

Ακολουθεί πίνακας με τους αθλητές (σε αλφαβητική σειρά) που θα συμμετάσχουν στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος ελευθέρας.

Οκτάδες ανά κατηγορία βάρους της τελικής φάσης στην ελευθέρα πάλη
Κατ. βάρους A/A Αθλητής Σωματείο
57 κιλά 1 ΒΑΡΒΑΡΙΔΗΣ Χρήστος Α.Σ. Ευκαρπίας
2 ΙΒΑΝΙΔΗΣ Ιωάννης Σπάρτακος Αχαρνών
3 ΚΑΛΑΝΙΔΗΣ Θεοχάρης Άγ. Γεώργιος Σερρών
4 ΚΑΜΙΝΙΔΗΣ Μίκης Πόντος Ζυγού
5 ΚΥΒΕΛΟΦ Γεώργιος Άτλας Καλλιθέας
6 ΛΟΪΖΙΔΗΣ Νικόλαος Αναγέννηση Ασπροπύργου
7 ΤΑΚΤΙΚΟΣ Νικόλαος Σπάρτακος Αχαρνών
8 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ Ηλίας Άγ. Γεώργιος Σερρών
61* κιλά
1 ΒΑΛΚΑΝΙΩΤΗΣ Θεοδόσιος Π.Α.Ο. Βόλου
2 ΚΑΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ Γεώργιος Άρης Θεσ/νίκης
3 ΛΑΝΟ Απόστολος Ο.Κ.Α. Αρκάδι
4 ΜΑΡΤΙΔΗΣ Γεώργιος Ζυγός Καβάλας
5 ΝΑΜΕΤΙΔΗΣ Ασλάν Τιτάνες Μενιδίου
6 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Φώτιος Άτλας Καλλιθέας
7 ΤΕΡΖΙΔΗΣ Σόλων Βικτώρια
8 ΧΑΨΑΣ Ιωάννης Σπάρτακος Αχαρνών
65 κιλά
1 ΑΡΟΥΖΜΑΝΙΔΗΣ Νίκος Άγ. Γεώργιος Σερρών
2 ΚΛΙΑΝ Ιωάννης Αναγέννηση Ασπροπύργου
3 ΜΑΚΡΙΝΑΣ Παναγιώτης Τιτάνες Μενιδίου
4 ΜΕΓΚΡΑΜΠΙΑΝ Αρσάκ Άρης Θεσσαλονίκης
5 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Ιωάννης Πολυνίκης Μοσχάτου
6 ΜΠΙΝΕΝΜΠΑΟΥΜ Κύριλλος Α.Σ.Πολυνίκης
7 ΟΒΣΕΠΙΑΝ Αντρανίκ Άρης Θεσ/νίκης
8 ΣΑΒΒΙΔΗΣ Μανώλης Νέμεσις
70* κιλά
1 ΑΒΚΟΠΑΣΒΙΛΙ Μιχαήλ Καραγιάννης Ευρωπού
2 ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Αλέξανδρος Σπάρτακος Αχαρνών
3 ΓΚΟΤΣΗΣ Κων/νος Άγ. Γεώργιος Σερρών
4 ΙΒΑΝΙΔΗΣ Νικόλαος Σπάρτακος Αχαρνών
5 ΜΟΥΣΙΑΔΗΣ Δημήτριος Άτλας Καλλιθέας
6 ΝΑΒΡΟΖΙΔΗΣ Χρήστος Αναγέννηση Ασπροπύργου
7 ΤΑΣΚΟΥΔΗΣ Απόστολος Άγ. Γεώργιος Σερρών
8 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ Ανδρέας Α.Σ. Μ. Αλέξανδρος
74 κιλά
1 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ Γεώργιος Άτλας Καλλιθέας
2 ΓΕΡΟΛΥΜΑΤΟΣ Αλέξανδρος Τιτάνες Μενιδίου
3 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ Ποσειδώνας Πόντος Ζυγού
4 ΚΑΛΟΪΔΗΣ Κωνσταντίνος Αναγέννηση Ασπροπύργου
5 ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ Κων/νος Οδυσσέας Λάρισας
6 ΚΕΛΙΣΙΑΝ Ρουσλάν Μυθριδάτης
7 ΜΟΤΣΑΛΙΝ Αλέκος Α.Σ. Πολυνίκης
8 ΤΣΕΡΑΧΙΔΗΣ Ιωάννης Πόντος Ζυγού
86 κιλά
1 ΔΙΑΚΟΒ Σαβέλιος Αναγέννηση Ασπροπύργου
2 ΚΥΔΡΟΣ Ηλίας Άγ. Γεώργιος Σερρών
3 ΜΟΥΡΑΝΤΙΔΗΣ Ασύγκριτος Γ.Α.Σ. Κιλκίς
4 ΞΕΝΙΔΗΣ Τιμοφέϊ Πολυνίκης Μοσχάτου
5 ΠΛΙΟΣΚΑΣ Αθανάσιος Άγ. Γεώργιος Σερρών
6 ΠΟΛΙΑΝΙΔΗΣ Φέλιξ Π.Ο. Πρωταθλητών
7 ΣΑΒΒΟΥΛΙΔΗΣ Χρήστος Α.Σ. Πολυνίκης
8 ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ Παύλος Πόντος Ζυγού
97 κιλά
1 ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ Παναγιώτης Άγ. Γεώργιος Σερρών
2 ΑΝΤΩΝΙΔΗΣ Ιωάννης Σπάρτακος Αχαρνών
3 ΙΜΠΙΣ Νιάζι Νίκος Δημοκρίτειο Κομοτηνής
4 ΚΑΠΑΘΑΝΑΣΙΔΗΣ Αθανάσιος Α.Σ. Πολυνίκης
5 ΚΑΡΣΛΙΔΗΣ Παναγιώτης Αναγέννηση Ασπροπύργου
6 ΝΥΦΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ιωάννης Τιτάνες Μενιδίου
7 ΣΑΜΑΡΤΣΙΔΗΣ Χρήστος Άγ. Γεώργιος Σερρών
8 ΤΣΕΡΑΧΙΔΗΣ Ανδρέας Πόντος Ζυγού
125 κιλά
1 ΑΛΙΦΙΕΡΑΚΗΣ Εμμανουήλ Τιτάνες Μενιδίου
2 ΑΡΖΟΥΜΑΝΙΔΗΣ Ιωάννης Αριστοτέλης Καλαμαριάς
3 ΖΕΠΟΣ Κύριλλος Σπάρτακος Αχαρνών
4 ΘΕΟΔΩΡΟΥΔΗΣ Άρης Ορφέας Σερρών
5 ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ Γεώργιος Αναγέννηση Ασπροπύργου
6 ΜΑΥΡΙΔΗΣ Χρήστος Π.Α.Ο. Βόλου
7 ΝΥΦΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Χρήστος Τιτάνες Μενιδίου
8 ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Νίκος Οδυσσέας Λάρισας

πηγή:palema.gr