28/02/2020

Οι προκριθέντες αθλητές της τελικής φάσης ανά κατηγορία στην ελευθέρα

  • Η επιλογή των πρωταθλητών στον εξοπλισμό μαχητικών αθλημάτων

Τελευταία ημέρα η σημερινή για την αποστολή της οριστικής δήλωσης συμμετοχής των προκριθέντων αθλητών και αθλητριών στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος ανδρών και γυναικών του 2014.

Η τελική φάση θα φιλοξενηθεί στο Δήμο της Ηλιούπολης (Αττική) στις 9 Φεβρουαρίου του 2014 με την ώρα έναρξης των αγώνων να έχει καθοριστεί στις 10:00 π.μ.. Η ιατρική εξέταση – ζύγιση – κλήρωση, θα γίνει την προηγούμενη ημέρα (Σάββατο 8 Ιανουαρίου) από 18:00 έως 20:00 μ.μ..

Οι πρώτοι τέσσερεις από κάθε κατηγορία βάρους σε κάθε μία από της προκριματικές φάσεις αποτελούν την οκτάδα της τελικής φάσης του πρωταθλήματος. Σε αντίθεση με τα προηγούμενα χρόνια η κλήρωση δεν είναι προκαθορισμένη βάση σειράς πρόκρισης, αλλά θα καθοριστεί με την κλασική διαδικασία κατά την ζύγιση.

Ακολουθεί πίνακας με τους αθλητές (σε αλφαβητική σειρά) που θα συμμετάσχουν στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος ελευθέρας.

Οκτάδες ανά κατηγορία βάρους της τελικής φάσης στην ελευθέρα πάλη
Κατ. βάρουςA/AΑθλητήςΣωματείο
57 κιλά1ΒΑΡΒΑΡΙΔΗΣ ΧρήστοςΑ.Σ. Ευκαρπίας
2ΙΒΑΝΙΔΗΣ ΙωάννηςΣπάρτακος Αχαρνών
3ΚΑΛΑΝΙΔΗΣ ΘεοχάρηςΆγ. Γεώργιος Σερρών
4ΚΑΜΙΝΙΔΗΣ ΜίκηςΠόντος Ζυγού
5ΚΥΒΕΛΟΦ ΓεώργιοςΆτλας Καλλιθέας
6ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΝικόλαοςΑναγέννηση Ασπροπύργου
7ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΝικόλαοςΣπάρτακος Αχαρνών
8ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΗλίαςΆγ. Γεώργιος Σερρών
61* κιλά
1ΒΑΛΚΑΝΙΩΤΗΣ ΘεοδόσιοςΠ.Α.Ο. Βόλου
2ΚΑΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ ΓεώργιοςΆρης Θεσ/νίκης
3ΛΑΝΟ ΑπόστολοςΟ.Κ.Α. Αρκάδι
4ΜΑΡΤΙΔΗΣ ΓεώργιοςΖυγός Καβάλας
5ΝΑΜΕΤΙΔΗΣ ΑσλάνΤιτάνες Μενιδίου
6ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΦώτιοςΆτλας Καλλιθέας
7ΤΕΡΖΙΔΗΣ ΣόλωνΒικτώρια
8ΧΑΨΑΣ ΙωάννηςΣπάρτακος Αχαρνών
65 κιλά
1ΑΡΟΥΖΜΑΝΙΔΗΣ ΝίκοςΆγ. Γεώργιος Σερρών
2ΚΛΙΑΝ ΙωάννηςΑναγέννηση Ασπροπύργου
3ΜΑΚΡΙΝΑΣ ΠαναγιώτηςΤιτάνες Μενιδίου
4ΜΕΓΚΡΑΜΠΙΑΝ ΑρσάκΆρης Θεσσαλονίκης
5ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΙωάννηςΠολυνίκης Μοσχάτου
6ΜΠΙΝΕΝΜΠΑΟΥΜ ΚύριλλοςΑ.Σ.Πολυνίκης
7ΟΒΣΕΠΙΑΝ ΑντρανίκΆρης Θεσ/νίκης
8ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΜανώληςΝέμεσις
70* κιλά
1ΑΒΚΟΠΑΣΒΙΛΙ ΜιχαήλΚαραγιάννης Ευρωπού
2ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΑλέξανδροςΣπάρτακος Αχαρνών
3ΓΚΟΤΣΗΣ Κων/νοςΆγ. Γεώργιος Σερρών
4ΙΒΑΝΙΔΗΣ ΝικόλαοςΣπάρτακος Αχαρνών
5ΜΟΥΣΙΑΔΗΣ ΔημήτριοςΆτλας Καλλιθέας
6ΝΑΒΡΟΖΙΔΗΣ ΧρήστοςΑναγέννηση Ασπροπύργου
7ΤΑΣΚΟΥΔΗΣ ΑπόστολοςΆγ. Γεώργιος Σερρών
8ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑνδρέαςΑ.Σ. Μ. Αλέξανδρος
74 κιλά
1ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΓεώργιοςΆτλας Καλλιθέας
2ΓΕΡΟΛΥΜΑΤΟΣ ΑλέξανδροςΤιτάνες Μενιδίου
3ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΠοσειδώναςΠόντος Ζυγού
4ΚΑΛΟΪΔΗΣ ΚωνσταντίνοςΑναγέννηση Ασπροπύργου
5ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ Κων/νοςΟδυσσέας Λάρισας
6ΚΕΛΙΣΙΑΝ ΡουσλάνΜυθριδάτης
7ΜΟΤΣΑΛΙΝ ΑλέκοςΑ.Σ. Πολυνίκης
8ΤΣΕΡΑΧΙΔΗΣ ΙωάννηςΠόντος Ζυγού
86 κιλά
1ΔΙΑΚΟΒ ΣαβέλιοςΑναγέννηση Ασπροπύργου
2ΚΥΔΡΟΣ ΗλίαςΆγ. Γεώργιος Σερρών
3ΜΟΥΡΑΝΤΙΔΗΣ ΑσύγκριτοςΓ.Α.Σ. Κιλκίς
4ΞΕΝΙΔΗΣ ΤιμοφέϊΠολυνίκης Μοσχάτου
5ΠΛΙΟΣΚΑΣ ΑθανάσιοςΆγ. Γεώργιος Σερρών
6ΠΟΛΙΑΝΙΔΗΣ ΦέλιξΠ.Ο. Πρωταθλητών
7ΣΑΒΒΟΥΛΙΔΗΣ ΧρήστοςΑ.Σ. Πολυνίκης
8ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΠαύλοςΠόντος Ζυγού
97 κιλά
1ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΠαναγιώτηςΆγ. Γεώργιος Σερρών
2ΑΝΤΩΝΙΔΗΣ ΙωάννηςΣπάρτακος Αχαρνών
3ΙΜΠΙΣ Νιάζι ΝίκοςΔημοκρίτειο Κομοτηνής
4ΚΑΠΑΘΑΝΑΣΙΔΗΣ ΑθανάσιοςΑ.Σ. Πολυνίκης
5ΚΑΡΣΛΙΔΗΣ ΠαναγιώτηςΑναγέννηση Ασπροπύργου
6ΝΥΦΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙωάννηςΤιτάνες Μενιδίου
7ΣΑΜΑΡΤΣΙΔΗΣ ΧρήστοςΆγ. Γεώργιος Σερρών
8ΤΣΕΡΑΧΙΔΗΣ ΑνδρέαςΠόντος Ζυγού
125 κιλά
1ΑΛΙΦΙΕΡΑΚΗΣ ΕμμανουήλΤιτάνες Μενιδίου
2ΑΡΖΟΥΜΑΝΙΔΗΣ ΙωάννηςΑριστοτέλης Καλαμαριάς
3ΖΕΠΟΣ ΚύριλλοςΣπάρτακος Αχαρνών
4ΘΕΟΔΩΡΟΥΔΗΣ ΆρηςΟρφέας Σερρών
5ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ ΓεώργιοςΑναγέννηση Ασπροπύργου
6ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧρήστοςΠ.Α.Ο. Βόλου
7ΝΥΦΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧρήστοςΤιτάνες Μενιδίου
8ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΝίκοςΟδυσσέας Λάρισας

πηγή:palema.gr